پنج شنبه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بدبيني اسپانیايي ها نسبت به بيكاري افزايش مي يابد

بر پايه يك نظرسنجي /

بدبيني اسپانیايي ها نسبت به بيكاري افزايش مي يابد

مادريد- آخرين نظر سنجي از وضعيت داخلي‌ اسپانیا نشانگر آن است كه اكثر مردم نسبت به وضعيت كاري بدبين بوده و آن را مهمترين مشكل كشور مي‌ دانند و اميد زيادي به پيدا كردن كار در آينده اي نزديك ندارند .

بنا بر گزارش ايرنا ، بر اساس آخرين نظر سنجي سيس(CIS) براي 8/82 درصد مردم اسپانیا بيكاري بزرگترين مشكل كنوني مي‌ باشد و 4/78 درصد مردم وضعيت اقتصادي كشور را بد يا خيلي‌ بد تصور مي‌ كنند .
نظر سنجي نشان مي‌ دهد كه 5/19 درصد مردم معتقدند كه امكان زياد و يا بسيار زيادي وجود دارد كه در سال آينده شغل خود را از دست بدهند و 7/60 درصد مي‌ گويند كه امكان اندك و يا هيچ امكاني براي پيدا كردن كار در سال آينده ندارند .
نظر سنجي ها در حالي‌ اعلام مي‌ شوند كه روز گذشته موسسه ملي‌ آمار اسپانیا طي‌ گزارشي اعلام كرد كه نرخ بيكاري كشور به 29/21 درصد رسيده و تعداد بيكاران اين كشور از مرز چهار ميليون و 910 هزار نفر فراتر و نرخ بي‌ سابقه آن بالاترين رقم در اتحاديه اروپاست.
نظر سنجي ادامه مي‌ دهد كه براي 3/47 درصد مردم ، مشكلات اقتصادي در جايگاه دوم قرار دارند و 5/21 درصد مردم مشكل سوم كشور را گروه ها و احزاب سياسي كشور مي‌ دانند .
بر اساس نظر سنجي ها ، نگراني‌ نسبت به خارجيان در كشور افزايش يافته است كه 12 درصد مردم آن را به عنوان چهارمين مشكل كشور محسوب مي‌كنند و پس از آن نيز نا امني‌ در كشور و تروريسم ، مشكلاتي هستند كه مردم را نگران كرده ا‌ند .
دولت سوسيالسيت اسپانیا به منظور مهار بحران اقتصادي بيش از
سه سال گذشته ، از ابتداي ماه ژوئن سال گذشته اصلاحات صرفه جويانه اي را به اجرا گذاشت كه بر اساس آن حقوق كاركنان دولت بطور متوسط پنج درصد كاهش يافت .
دولت در راستاي اين اصلاحات ، همچنين با تصويب لايحه اي سن بازنشستگي را از 65 به 67 سال افزايش داد كه با مخالفت گسترده احزاب سياسي ، انجمن هاي كارگري ، سنديكاهاي صنفي و جمعيت هاي مختلف روبرو شد.
در حالي‌ كه مشاجرات بين دولت و حزب مردم اولين حزب مخالف دولت ,هر روزه به دليل منافع انتخاباتي خود بالا مي‌ گيرد ، نرخ بيكاري روز افزون شده و عموم را نسبت به آنها بي‌ اعتماد كرده است .

تاریخ خبر: 900214
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی