جمعه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بدبيني اسپانیايي ها نسبت به بيكاري افزايش مي يابد

بر پايه يك نظرسنجي /

بدبيني اسپانیايي ها نسبت به بيكاري افزايش مي يابد

مادريد- آخرين نظر سنجي از وضعيت داخلي‌ اسپانیا نشانگر آن است كه اكثر مردم نسبت به وضعيت كاري بدبين بوده و آن را مهمترين مشكل كشور مي‌ دانند و اميد زيادي به پيدا كردن كار در آينده اي نزديك ندارند .

بنا بر گزارش ايرنا ، بر اساس آخرين نظر سنجي سيس(CIS) براي 8/82 درصد مردم اسپانیا بيكاري بزرگترين مشكل كنوني مي‌ باشد و 4/78 درصد مردم وضعيت اقتصادي كشور را بد يا خيلي‌ بد تصور مي‌ كنند .
نظر سنجي نشان مي‌ دهد كه 5/19 درصد مردم معتقدند كه امكان زياد و يا بسيار زيادي وجود دارد كه در سال آينده شغل خود را از دست بدهند و 7/60 درصد مي‌ گويند كه امكان اندك و يا هيچ امكاني براي پيدا كردن كار در سال آينده ندارند .
نظر سنجي ها در حالي‌ اعلام مي‌ شوند كه روز گذشته موسسه ملي‌ آمار اسپانیا طي‌ گزارشي اعلام كرد كه نرخ بيكاري كشور به 29/21 درصد رسيده و تعداد بيكاران اين كشور از مرز چهار ميليون و 910 هزار نفر فراتر و نرخ بي‌ سابقه آن بالاترين رقم در اتحاديه اروپاست.
نظر سنجي ادامه مي‌ دهد كه براي 3/47 درصد مردم ، مشكلات اقتصادي در جايگاه دوم قرار دارند و 5/21 درصد مردم مشكل سوم كشور را گروه ها و احزاب سياسي كشور مي‌ دانند .
بر اساس نظر سنجي ها ، نگراني‌ نسبت به خارجيان در كشور افزايش يافته است كه 12 درصد مردم آن را به عنوان چهارمين مشكل كشور محسوب مي‌كنند و پس از آن نيز نا امني‌ در كشور و تروريسم ، مشكلاتي هستند كه مردم را نگران كرده ا‌ند .
دولت سوسيالسيت اسپانیا به منظور مهار بحران اقتصادي بيش از
سه سال گذشته ، از ابتداي ماه ژوئن سال گذشته اصلاحات صرفه جويانه اي را به اجرا گذاشت كه بر اساس آن حقوق كاركنان دولت بطور متوسط پنج درصد كاهش يافت .
دولت در راستاي اين اصلاحات ، همچنين با تصويب لايحه اي سن بازنشستگي را از 65 به 67 سال افزايش داد كه با مخالفت گسترده احزاب سياسي ، انجمن هاي كارگري ، سنديكاهاي صنفي و جمعيت هاي مختلف روبرو شد.
در حالي‌ كه مشاجرات بين دولت و حزب مردم اولين حزب مخالف دولت ,هر روزه به دليل منافع انتخاباتي خود بالا مي‌ گيرد ، نرخ بيكاري روز افزون شده و عموم را نسبت به آنها بي‌ اعتماد كرده است .

تاریخ خبر: 900214
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی