پنج شنبه ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانیا در تعداد بيكاران دوباره صاحب ركورد شد

تهراناسپانیا با دست يافتن به 4.9 ميليون افراد بدون شغل، ركورد ديگري در داشتن بالاترين بيكاران اتحاديه اروپا به ثبت رساند.

به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، 4.9 ميليون بيكار، بالاتر نرخ بيكاري اسپانیا در 14 سال گذشته محسوب مي شود.
براساس آمار اتحاديه اروپا، نرخ بيكاري در اسپانیا در سه ماهه دوم سال 2011 به 21.3 درصد رسيده كه در مقايسه با 20.3 درصد در سه ماهه نخست همين سال يك درصد افزايش نشان مي دهد.
در حال حاضر اقتصاد اسپانیا از بدترين وضعيت در بين كشورهاي اروپايي برخوردار است و نرخ بالاي تورم و در كنار آن عدم سرمايه گذاري لازم در صنايع داخلي روز به روز تعداد افراد بدون شغل اين كشور را اضافه مي كند.
در چنين شرايطي دولت اسپانیا تمام تلاش خود را براي ترغيب منابع مالي خارجي براي سرمايه گذاري در اين كشور به كار برده اما در همين حال خاطرنشان كرده است كه نبايد اميدوار بود كه نرخ بيكاري اسپانیا
تا پيش از پايان سال جاري ميلادي كاهش يابد.

تاریخ خبر: 900214
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز









تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی