دوشنبه ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سود اندك سه ماهه دومين شركت هواپيمايي بزرگ اروپا

اينترنشنال ايرلاين گروپ كه به تازگي از ادغام بريتيش ايرويز و شركت اسپانيايي ايبريا تشكيل شده، سود خالص 33 ميليون يورو را در سه ماهه اول سال جاري اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت هواپيمايي اينترنشنال ايرلاين گروپ (IAG) در بيانيه اي اعلام كرد اين آمار براي سه ماه تا 31 مارس، با ضرر خالص 243 ميليون يورو در سه ماهه اول سال 2010 مقايسه مي شود.

اين شركت كه در ژانويه شكل گرفت، پس از افزايش ظرفيت و كاهش بيشتر هزينه‌ها، شاهد سود بوده است. با اين همه در طول دوره مورد گزارش، با افزايش 31 درصدي در هزينه هاي سوخت روبرو شده است.

طبق بيانيه IAG، اين شركت پيش بيني مي‌كند شاهد رشد قابل توجهي در سود عملياتي در سال جاري باشد اگرچه فاجعه طبيعي در ژاپن و ناآرامي در خاورميانه و آفريقاي شمالي تا صد ميليون يورو به درآمد لطمه مي زند.

درآمد اين گروه در سه ماهه اول با 15 درصد افزايش به 3.636 ميليارد يورو رسيد. ضررهاي قبل از پرداخت ماليات نيز در مقايسه با 273 ميليون يورو در مدت مشابه سال گذشته، به 47 ميليون يورو رسيد.

شركت IAG با حمل حدود 60 ميليون مسافر در سال، دومين شركت هواپيمايي بزرگ اروپا از نظر ارزش بازار پس از شركت آلماني لوفتانزا است.

بريتيش ايرويز در 55 درصد از IAG و ايبريا در باقي 45 درصد آن سهم دارد. با اين اتحاد، دو شركت امكان رقابت با ايرفرانس را نيز مي‌يابند. بريتيش ايرويز از حضور قوي ايبريا در آمريكاي لاتين و اين شركت اسپانيايي از قدرت شريك انگليسي اش در آمريكاي شمالي و آسيا سود مي‌برد.

تحت گروه جديد، بريتيش ايرويز و ايبريا فعاليتهاي فعلي و برندهاي شخصي خود را حفظ مي كنند. اين دو شركت بدنبال ركود اقتصاد جهاني و ظهور شركتهاي هواپيمايي ارزان قيمت درصدد ادغام برآمدند.


تاریخ خبر: 900218
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی