یکشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

افزايش بهاي گندم در بازارهاي جهاني

افزايش بهاي گندم در بازارهاي جهاني

افزايش بهاي گندم در بازارهاي جهاني

تهران- بهاي گندم در بازارهاي جهاني، به دليل تداوم آب و هواي خشك در برخي ايالتهاي امريكا كه توليدكننده بزرگ گندم محسوب مي شود و بوجود آمدن زمينه مساعد براي كاهش برداشت و محدود شدن عرضه اين محصول، براي دومين روز متوالي افزايش يافت.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري بلومبرگ، بهاي گندم براي تحويل در ماه ژوئيه 2011( 10 تير تا 9 مرداد) در معاملات روز دوشنبه بازار بزرگ تجاري شيكاگو 2.6 درصد افزايش يافت و به 7.7925 دلار در هر بوشل رسيد و بهاي آن در ساعت 10 و 39 دقيقه صبح امروز در بازار سنگاپور هفت دلار و 76 سنت در هر بوشل بود.
هفته گذشته، بهاي گندم 5.2 درصد كاهش يافت كه بزرگترين كاهش بهاي اين محصول از 10 آوريل 2011 (21 فروردين) بود.
بهاي كالاهاي اصلي از جمله گندم، روز 15 آوريل 2011 (26 فروردين) به طور بي سابقه اي در بازارهاي جهاني كاهش يافت، به طوري كه چنين كاهشي از دسامبر سال 2008 تا آن تاريخ مشاهده نشده بود.
شركت تلونت دي.تي.ان روز ششم مه 2011 (16 ارديبهشت) اعلام كرد، آب و هواي گرم و خشك در روزهاي آغازين هفته جاري ممكن است كشت گندم زمستانه در جلگه هاي مركزي و جنوبي ايالت متحده امريكا را به خطر اندازد.
اين شركت همچنين اعلام كرد: مناطق كشت گندم زمستانه در غرب اروپا و مركز چين نيز نيازمند باران هستند تا از كاهش چشمگير محصول در اين مناطق جلوگيري شود.
شركت خدمات آب و هوايي انگلستان روز پنجم مه 2011 (15 ارديبهشت) اعلام كرد، وضعيت خشكسالي ممكن است در مناطق اصلي پرورش گندم از چين (بزرگترين توليدكننده و مصرف كننده گندم در جهان) گرفته تا امريكا و غرب اروپا تداوم يابد و موجب صدمه ديدن محصول و افزايش قيمت آن در بازارهاي جهاني شود.
ميشل پروتر مدير عامل موسسه مشاوره كشاورزي اگريتل مستقر در فرانسه گفت: برداشت محصول گندم اتحاديه اروپا، كه يك پنجم توليد گندم جهان را در اختيار دارد، ممكن است امسال كاهش يابد زيرا خشكسالي موجب كاهش محصول در فرانسه و لهستان شده است.
هر بوشل معادل 6.42 كيلوگرم است.

تاریخ خبر: 900220
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی