یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

پتانسيل توليد 120 هزار مگاوات برق خورشيدي در ايران وجود دارد

پتانسيل توليد 120 هزار مگاوات برق خورشيدي در ايران وجود دارد

پتانسيل توليد 120 هزار مگاوات برق خورشيدي در ايران وجود دارد

تهران - مدير عامل شركت صانير گفت: ايران داراي ظرفيت بالقوه بالاي توليد برق از انرژي خورشيدي است و هم اكنون پتانسيل توليد 120 هزار مگاوات برق خورشيدي در كشور وجود دارد.

محمد پارسا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا اظهار داشت: با توجه به مسائل بوجود آمده در نيروگاه هسته‌اي فوكوشيما و نيز مشكلات پيشرو در زمينه استفاده از انرژي‌هاي فسيلي، انرژي‌هاي نو مانند انرژي خورشيدي و بادي در آينده از اهميت ويژه‌اي برخوردار خواهد شد.
وي گفت: در آينده نيروگاه ‌هاي فسيلي بعلت ماليات بالايي كه بر اثر آلودگي هوا به آنها تعلق خواهد گرفت، صرفه اقتصادي خود را تا حدي از دست داده و انرژي هاي خورشيدي و بادي مقرون به صرفه تر خواهد شد.
رييس سنديكاي صنعت برق افزود:تابش انرژي خورشيد درايران دو و نيم برابر بيشتر از كشورهاي اروپايي است و شرايط بهره‌گيري از نور خورشيد در مناطق كويري ايران در حد شمال آفريقاست.
وي تصريح كرد: اين در حالي است كه كشورهاي اروپايي در نظر دارند با استفاده از كابل‌هاي زير دريا، انرژي برق خورشيدي را از شمال آفريقا به كشورهاي خود منتقل كنند.
پارسا ادامه داد: بخش خصوص ايران تاكنون در ارمنستان يك نيروگاه بادي احداث كرده و در پاكستان نير در حال احداث نيروگاه ديگري است.
به گفته ي وي هم اكنون فن‌آوري توليد توربين‌هاي بادي در كشور تا ميزان 600 كيلووات بومي شده و اين در حالي است كه فن‌اوري توربين‌هاي بادي سه مگاواتي نيز در حال بومي سازي است.
مديرعامل صانير يادآور شد:درزمينه انرژي زمين گرمايي نيز قرارداد احداث يك نيروگاه 110 مگاواتي با اندونزي بسته شده است كه بخش خصوصي در اين كشور احداث مي كند.
پارسا بااشاره به اينكه متخصصان كشور موفق به طراحي و ساخت يك نيروگاه زمين گرمايي در اردبيل شده اند، تاكيد كرد: فن‌آوري مربوط به ساخت و طراحي نيروگاه‌هاي زمين گرمايي در داخل كشور بومي شده است.


تاریخ خبر: 900220
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی