چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا با معاون بین الملل اتاق ایران


معاون امور بین الملل اتاق ایران:
ایجاد تنوع در روابط تجاری ایران و اسپانیا ضروری است 

 
در دیدار مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا با معاون بین الملل اتاق ایران بر ایجاد تنوع در ساختار روابط تجاری دو کشور تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، "مهدی فاخری" معاون بین الملل اتاق ایران با تاکید بر لزوم ایجاد تنوع در روابط تجاری دو کشور گفت: ساختار روابط تجاری ایران و اسپانیا از سال 1980 میلادی تغییر نکرده است. در گذشته ایران پسته، زعفران، خاویار و فرش به اسپانیا صادر می کرد و زمینه های همکاری تاکنون در همین حد باقی مانده است بنابراین باید روی بخش های جدید مطالعه کنیم.
وی افزود: می توان در زمینه های خدمات، تحصیلات، صنعت چوب، آموزش، توریسم و بانکداری نیز وارد همکاری شد.
فاخری با تاکید بر تبادل هیات های تجاری برای توسعه روابط دو کشور تصریح کرد: با برگزاری همایش ها، سمینارها و شرکت در نمایشگاه های دو طرف می توان ضمن تبادل اطلاعات روابط تجاری دو کشور تسهیل و سطح همکاری را افزایش داد.
معاون امور بین الملل اتاق ایران در ادامه خواستار تاسیس شورای بازرگانی اسپانیا و ایران شد تا این شورا بتواند هم تراز شورای مطبوع خود در ایران فعالیت کند.
"خوان گارایی یورباسو" مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا نیز با تاکید بر همکاری دو کشور در زمینه توریسم خواستار ارایه لیست بخش های فعال در رمینه های مختلف اقتصادی برای تبادل هیات میان دو کشور شد.
وی افزود: تجار اسپانیایی مایل به همکاری در زمینه های صنعتی، تجهیزات و ماشین آلات با ایران هستند.
"ناصر عربانی"
معاون بخش اقتصادی و بازرگانی سفارت اسپانیا در ایران نیز با اشاره به اعزام هیات های تجاری از اسپانیا در ماه های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) گفت: در این هیات شرکت های بزرگی از اسپانیا حضور دارند که امیدواریم با تبادل اطلاعات بتوانند زمینه های توسعه همکاری میان دو کشور ایجاد کنند.
"محمد طاهری" مشاور رئیس اتاق ایران در امور همکاری های اقتصادی با اسپانیا و پرتغال و رییس شورای بازرگانی ایران با کشورهای اسپانیا و پرتغال نیز با اشاره به فعالیت شورای مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا گفت: نبود شورای مشترک بازرگانی در اسپانیا مشکلاتی را برای توسعه روابط تجاری دو کشور ایجاد کرده است و اگر این شورا در اسپانیا نیز فعال شود می توان در تنظیم کردن فعالیت های تجاری میان دو کشور موثر عمل کرد.
وی افزود: اگر جامعه تجاری دو کشور بتوانند روابط مستقیم ایجاد کنند، می توانند زمینه های بیشتری برای همکاری ایجاد کنند.

تاریخ خبر: 881204
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی