سه شنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا با معاون بین الملل اتاق ایران


معاون امور بین الملل اتاق ایران:
ایجاد تنوع در روابط تجاری ایران و اسپانیا ضروری است 

 
در دیدار مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا با معاون بین الملل اتاق ایران بر ایجاد تنوع در ساختار روابط تجاری دو کشور تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، "مهدی فاخری" معاون بین الملل اتاق ایران با تاکید بر لزوم ایجاد تنوع در روابط تجاری دو کشور گفت: ساختار روابط تجاری ایران و اسپانیا از سال 1980 میلادی تغییر نکرده است. در گذشته ایران پسته، زعفران، خاویار و فرش به اسپانیا صادر می کرد و زمینه های همکاری تاکنون در همین حد باقی مانده است بنابراین باید روی بخش های جدید مطالعه کنیم.
وی افزود: می توان در زمینه های خدمات، تحصیلات، صنعت چوب، آموزش، توریسم و بانکداری نیز وارد همکاری شد.
فاخری با تاکید بر تبادل هیات های تجاری برای توسعه روابط دو کشور تصریح کرد: با برگزاری همایش ها، سمینارها و شرکت در نمایشگاه های دو طرف می توان ضمن تبادل اطلاعات روابط تجاری دو کشور تسهیل و سطح همکاری را افزایش داد.
معاون امور بین الملل اتاق ایران در ادامه خواستار تاسیس شورای بازرگانی اسپانیا و ایران شد تا این شورا بتواند هم تراز شورای مطبوع خود در ایران فعالیت کند.
"خوان گارایی یورباسو" مدیر بازرگانی ایالت بیلبائو اسپانیا نیز با تاکید بر همکاری دو کشور در زمینه توریسم خواستار ارایه لیست بخش های فعال در رمینه های مختلف اقتصادی برای تبادل هیات میان دو کشور شد.
وی افزود: تجار اسپانیایی مایل به همکاری در زمینه های صنعتی، تجهیزات و ماشین آلات با ایران هستند.
"ناصر عربانی"
معاون بخش اقتصادی و بازرگانی سفارت اسپانیا در ایران نیز با اشاره به اعزام هیات های تجاری از اسپانیا در ماه های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) گفت: در این هیات شرکت های بزرگی از اسپانیا حضور دارند که امیدواریم با تبادل اطلاعات بتوانند زمینه های توسعه همکاری میان دو کشور ایجاد کنند.
"محمد طاهری" مشاور رئیس اتاق ایران در امور همکاری های اقتصادی با اسپانیا و پرتغال و رییس شورای بازرگانی ایران با کشورهای اسپانیا و پرتغال نیز با اشاره به فعالیت شورای مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا گفت: نبود شورای مشترک بازرگانی در اسپانیا مشکلاتی را برای توسعه روابط تجاری دو کشور ایجاد کرده است و اگر این شورا در اسپانیا نیز فعال شود می توان در تنظیم کردن فعالیت های تجاری میان دو کشور موثر عمل کرد.
وی افزود: اگر جامعه تجاری دو کشور بتوانند روابط مستقیم ایجاد کنند، می توانند زمینه های بیشتری برای همکاری ایجاد کنند.

تاریخ خبر: 881204
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی