دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صنعت سنگ ايران

صنعت سنگ ايران ظرفيت هاي زيادي براي توسعه دارد

اصفهان-مديركل صنايع معدني وزارت صنايع و معادن گفت :صنعت سنگ ايران از ظرفيت بالايي براي توسعه بويژه در حوزه صنايع پايين دستي صنعت سنگ برخوردار است.

 

محمد فاطميان روز چهارشنبه در جريان ديدار از هفتمين نمايشگاه بين المللي سنگ ، معادن و صنايع وابسته اصفهان در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا بر رويكرد فرآوري هرچه بيشتر از منابع سنگ كشور تاكيد كرد.
وي افزود:قابليت هاي زيادي براي افزايش ارزش افزوده در صنعت سنگ وجود دارد كه رويكرد برنامه ها بر حمايت از توسعه صنايع پايين دستي است.
وي نوسازي صنايع سنگ با توجه به اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها را ضروري دانست و گفت: با شيوه سنتي كنوني در عرصه رقابت و توليد نمي توان حضور داشت و صنايع سنگ كشور بايد به سمت استفاده از فناوري هاي جديد كه ميزان بهره وري را افزايش مي دهد، حركت كند.
فاطميان افزايش سطح دانش و تربيت نيروي انساني متخصص در زمينه صنعت سنگ را از ديگر اصلاحاتي دانست كه بايد در حوزه صنعت سنگ كشور صورت گيرد.
وي در باره استقبال صنايع سنگ از تسهيلات نوسازي بنگاه ها، توضيح داد: تا كنون 200 واحد براي استفاده از اين تسهيلات ثبت نام كرده اند و اين تعداد در مقايسه با فعاليت شش هزار واحد فعال در صنعت سنگ كه بالاي 90 درصد آن از فناوري هاي نامناسب استفاده مي كنند، رقم ناچيزي است.
فاطميان ، نمايشگاه صنعت سنگ اصفهان را در افزايش تعامل ميان بخش هاي مختلف مرتبط با اين صنعت موثر دانست و گفت: در اين نمايشگاه شركتهاي داخلي و خارجي توليدكننده تجهيزات و خطوط توليد صنعت سنگ حضور دارند كه اين مهم در ارتقاي اطلاعات فعالان سنگ از آخرين دستاوردهاي تجهيزاتي موثر است.
هفتمين نمايشگاه بين المللي سنگ ، معدن و صنايع وابسته اصفهان از 19 تا 23 ارديبهشت در محل نمايشگاه هاي اصفهان در پل شهرستان داير است.


تاریخ خبر: 900222
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی