سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش بهاي شكر

كاهش بهاي شكر

احتمال كاهش بهاي شكر در بازارهاي جهاني

تهران - كمپاني كينگمن اس.اي كه در زمينه تجزيه و تحليل بازار جهاني شكر و تحقيقات مربوط به آن فعاليت مي كند، پيش بيني كرد توليد شكر در سطح جهان براي دومين سال متوالي از تقاضاي آن پيشي بگيرد.

به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ،اين كمپاني افزود، امسال توليد شكر در تايلند، چين و اتحاديه اروپا بيشتر شده است و اين افزايش توليد، قيمت جهاني شكر در سال جاري را كاهش خواهد داد.
جاناتان كينگزمن مديرعامل شركت لاسن در سوييس روز پنج شنبه در كنفرانسي در سنگاپور گفت: مازاد عرضه شكر خام در سال 2012-2011 بيشتر خواهد شد و از رقم برآوردي 2.445 ميليون تن براي سال جاري به 10.575 ميليون تن در سال 2012 مي رسد.
كينگزمن، بيش از سه دهه است كه به خريد و فروش كالا اشتغال دارد و كسي است كه پبش بيني كرده بود ماه فوريه (هشت بهمن تا هشت اسفند سال 1389) پايان دوره افزايش بهاي شكر در بازارهاي جهاني باشد.
جان استنسفيلد تحليلگر ارشد شركت آلم اينترنشنال گفت: پيش بيني كينگزمن براي سالهاي 2012-2011 مايه شگفتي است و در صورت وقوع، بزرگترين مازاد توليدي است كه از سالهاي 2007-2006 تا كنون اتفاق مي افتد.
وي افزود: اگر اين پيش بيني صحيح باشد، به معني يك كاهش اساسي در ارزش سهام شركتهايي است كه در بخش شكر فعاليت مي كنند و بهاي شكر ممكن است به كمتر از 20 سنت در هر كيلوگرم برسد.
شركت آلم نيز در بازارهاي جهاني به خريد و فروش محصولات كشاورزي از جمله شكر اشتغال دارد.
بهاي شكر روز پنج شنبه در معاملات سلف بازار آيس فيوچرز اروپا در لندن و نيز در بازار نيويورك 42 درصد كاهش يافت.
بهاي هر پوند شكر كه به مدت سه دهه بيش از 36 سنت بود در تاريخ دوم فوريه (9 اسفند) به دليل پيش بيني افزايش توليد برزيل و تايلند ( دو صادركننده نخست شكر در سطح جهان) كاهش يافت.
بهاي شكر براي تحويل در ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تير) ديروز 4.3 درصد كاهش يافت و به حدود20.94 سنت رسيد.


تاریخ خبر: 900224
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی