دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

استخراج مواد دارويي

استخراج مواد دارويي

رئيس موسسه تحقيقات شيلات خبر داد:

استخراج مواد دارويي از جلبك‌ها وارد چرخه توليد شد

تهران - رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران از دستيابي بخش تحقيقات كشور به دانش فرآوري جلبك‌‌هاي دريايي خبر داد و گفت: سند انتقال اين دانش به بخش خصوصي به امضا رسيده و چرخه صنعتي استخراج مواد دارويي و غذايي جلبك‌ها در كشور آغاز شده است.

 

عباسعلي مطلبي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود: جلبك‌ها به دليل دارا بودن اسيد چرب امگا 3 ، ويتامين‌، مواد آلي بسيار بالا و اسيد‌هاي آمينه از زمينه مناسبي براي توليد انواع داروها و فرآورده‌هاي مورد استفاده در صنعت داروسازي و پزشكي برخوردارند.
وي تاكيد كرد: ماهي ها و توليدات پروتئيني تنها منابع آبي نيستند، بلكه آبزيان بايد به معناي عام ديده شود و هر آنچه در محيط آبي زيست مي‌كند از جمله جلبك‌هاي دريايي، بايد در اين بخش در نظر گرفته شود.
رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران بكارگيري جلبك‌ها به عنوان يكي از منابع ارزشمند دريايي را از رويكرد‌هاي جديد بخش تحقيقات و اجرايي شيلات كشور عنوان كرد.
به گفته ي مطلبي هم اكنون دستاوردهاي گسترده‌اي در حوزه‌هاي مختلف شيلاتي از جمله بخش‌هاي فرآوري، بيوتكنولوژي، سلامت محصولات شيلاتي، ژنتيك، اصلاح نژاد و تكثير و پرورش، بهداشت و بيماري‌هاي آبزيان در بخش‌ تحقيقات شيلات بدست آمده است.

تاریخ خبر: 900224
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی