دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

توسعه ترانزيت كالا

معاون وزير راه:

كارگروه توسعه ترانزيت كالا در كشور تشكيل شده است

گنبدكاووس - معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از تشكيل كارگروه توسعه ترانزيت با حضور پنج وزارتخانه و ارگانهاي مرتبط در اين بخش در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، دكترشهريار افندي زاده شامگاه چهارشنبه در نشست با مديران و كاركنان پايانه مرزي اينچه برون از توابع شهرستان گنبدكاووس در شرق گلستان اظهارداشت: پنج وزارتخانه راه و ترابري، اموراقتصادي و دارايي، كشور، امور خارجه و بازرگاني و ارگانهاي ناجا، اطلاعات و ساير دستگاههاي وابسته در ترانزيت كشور، در اين كارگروه تلاش خواهند كرد تا ضمن مراقبتهاي لازم از ترانزيت كالا، اين كار بسيار روان از كشور انجام شود.
وي با اشاره به اينكه، ايران از چهار جهت جغرافيايي، موقعيتي خاص با كشورهاي دنيا دارد، گفت: براي افزايش همكاريهاي ترانزايتي با كشورهاي
CIS، اجلاس پنج جانبه اي نيز بين ازبكستان، تركمنستان، ايران و قطر برگزار شده و بر همكاري بين ايران و تركمنستان از طريق توسعه پايانه ها به عنوان بخشي از محورهاي توسعه حمل و نقل كشور، تاكيد فراوان شده است.
افندي زاده افزود: معرفي ايران به عنوان امن ترين كشور براي عبور و مرور، ايجاد درآمد براي بخش خصوصي و انتقال فرهنگ و مسايل اجتماعي، سياسي ايران به ديگر كشورها از اهداف ترانزيت كالا مي باشد.
وي با اشاره به اينكه گمرك اينچه برون از مرزهاي مهم كشور است، افزود: براي ايجاد مسير مناسب در اين مرز، نصب علائم راهنمايي و رانندگي به زبان انگليسي، ايجاد مجتمع هاي خدماتي رفاهي و تيرپاركها و علائم دار كردن پاركينگ ها ضروري است و سطح ترانزيت كالا را در اين مرز توسعه مي دهد.
معاون وزير راه و رئيس سازمان راهداري كشور به منظور بررسي وضعيت پايانه هاي مرزي گلستان به همراه هيئتي از اين وزارتخانه به استان سفر كرده است.

تاریخ خبر: 900224
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی