چهار شنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ارزش ميوه‌هاي ايراني در سبد كشورهاي ديگر به دو ميليارد دلار رسيد

ارزش ميوه‌هاي ايراني در سبد كشورهاي ديگر به دو ميليارد دلار رسيد

تهران - مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي از افزايش حجم صادرات محصولات باغي به بيش از دو ميليارد دلار در سال گذشته خبرداد.

 

سيد رحمت‌الله پريچهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا ارزش مجموع صادرات انواع ميوه به ديگر كشورها را 2 ميليارد و 42 ميليون و 344 هزار دلار و حجم كل صادرات ميوه در اين سال را حدود 830 هزار تن ذكر كرد.
اين در حالي است كه در سال پيش از آن (سال 88) 780 هزار تن ميوه به ارزش يك ميليارد و 680 ميليون دلار به ديگر كشورها صادر شده است كه با اين احتساب صادرات اين بخش از افزايشي 320 ميليون دلاري برخوردار بوده است.
اين مقام مسوول در وزارت جهادكشاورزي اظهار داشت: محصولات صادر شده در اين بخش شامل بادام، زردآلو، پسته تازه و خشك كرده، انواع خرما، پرتقال و ساير مركبات، انگور تازه، كشمش، سيب درختي، ساير ميوه‌هاي تازه يا خشك كرده و ساير خشكبار مي‌شود.
به گفته وي صدور پرتقال و ديگر مركبات نسبت به سال پيش از آن از نظر وزني 74 درصد و از نظر ارزشي 88 درصد افزايش داشته است.
وي همچنين با تاكيد بر افزايش كيفيت توليد انواع خرما گفت: حجم صدور خرما در سال گذشته 12 درصد رشد داشت در حالي كه از نظر ارزشي با رشدي 51 درصدي روبرو بود كه اين امر نشان‌دهنده افزايش كيفيت محصول نسبت به سال قبل از آن است.
وي همچنين از افزايش 26 درصدي وزن و 22 درصدي ارزش صادرات انواع پسته در سال گذشته خبر داد و گفت: اين امر در حالي صورت گرفت كه بازرسان اتحاديه اروپا از وضعيت توليد پسته در كشور بازديد كرده و گزارشي در سايت اين اتحاديه تهيه كردند كه اين گزارش نشان‌دهنده روند رو به رشد توليد و فرآوري اين محصول در كشور بود.
پريچهر با اشاره به افزايش ميزان صادرات انگور تازه گفت: در سال گذشته ميزان صادرات اين ميوه از نظر وزن 45 درصد و ارزش صادرات آن 60 درصد افزايش پيدا كرد.
مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي همچنين از افزايش 24 درصدي ميزان صادرات كشمش به ديگر كشورها خبر داد كه به اين صورت ارزش ميزان صادرات اين محصول نسبت به سال قبل از آن 25 درصد رشد داشته است.
به گفته پريچهر، ساير ميوه‌هاي تازه يا خشك كرده از نظر وزني 65 درصد و از نظر ارزشي 60 درصد افزايش داشته و بادام و مغز بادام نيز با 17 درصد رشد وزني، 88 درصد از نظر ارزش نسبت به سال قبل افزايش پيدا كرده است.
مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي تصريح كرد: اين ارقام نشان دهنده اين امر است كه توليد ميوه در سال گذشته از نظر كمي از رشد مناسبي برخوردار بوده و هم از نظر كيفي به سمت رعايت استانداردهاي جهاني حركت سريعي داشته‌ايم.


تاریخ خبر: 900228
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی