جمعه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

شمش منيزيم در كشور توليد مي‌شود

تهران - مدير تجاري سازي و توسعه صنايع پيشرفته سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) گفت: براي نخستين بار در كشور، اجراي طرح توليد شمش منيزيم به ظرفيت 6000 تن در سال در شهرستان ازنا در استان لرستان بزودي آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا از سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، حميدرضا منجي افزود: فلز راهبردي منيزيم بدليل چگالي پايين، استحكام بالا، جوش پذيري و ماشين كاري آسان، استفاده گسترده‌اي در صنايع خودرو، فولاد، آلومينيوم و هوافضا دارد و با هدف تامين نياز كشور به اين فلز راهبردي، طرح توليد شمش منيزيم در دستور كار ايدرو است.
منجي اضافه كرد: بدليل وجود منابع غني دولوميت در كشور، امكان ايجاد ارزش افزوده از اين منابع خدادادي بررسي شد كه با سرمايه‌گذاري مشترك 40 درصد ايدرو و 60 درصد بخش خصوصي، نخستين كارخانه توليد شمش منيزيم از دولوميت در كشور راه اندازي خواهد شد.
اين مقام مسئول همچنين گفت: هم اكنون شركت گسترش منيزيم آريا در حال تامين ماشين آلات پيشرفته توليد شمش منيزيم بوده و يكي از اقتصادي ترين روش هاي موجود براي توليد اين فلز استراتژيك در كشور بكار گرفته خواهد شد.
وي اظهار داشت: با توجه به نياز صنعت خودرو به توليد قطعات سبك و مستحكم با هدف كاهش مصرف سوخت و آلايندگي و همچنين افزايش ايمني خودروها، طرح دايكست منيزيم كه پايين دستي طرح توليد شمش محسوب مي شود نيز در سازمان گسترش مصوب شده است.
منجي همچنين گفت: در خصوص راه اندازي زنجيره ارزش منيزيم و صنايع پايين دستي اين فلز، نظير توليد آلياژها، ورق‌ها، لوله و مقاطع، آند و پودر منيزيمي در حال بررسي است.
وي تصريح كرد: با راه اندازي طرح هاي توليد آلومينيوم و گسترش صنايع ساخت قطعات منيزيمي، پيش بيني مي‌شود نياز كشور به منيزيم و آلياژهاي منيزيمي در سالهاي آتي، افزايش قابل توجهي را نشان دهد.
يادآوري مي‌شود، روش‌هاي متنوعي همچون استحصال منيزيم از آب دريا وجود دارد كه به لحاظ هزينه‌هاي بالا رقابتي نيست؛ ليكن روش توليد انتخابي شركت ايراني، فرايند سيليكوترمي با استفاده از دولوميت و سيليس است كه اكنون مورد مصرف كشورهايي نظير چين است.


تاریخ خبر: 900228
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی