چهار شنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ورود سرمايه گذاران خارجي براي بررسي فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران

تهران- 30 سرمايه گذار خارجي براي آشنايي با جاذبه ها، فرصت ها و موقعيت هاي سرمايه گذاري در ايران وارد كشور شدند.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، قرار است طي برنامه هاي مختلفي ظرفيت ها و جذابيت هاي اقتصاد ايران به اين سرمايه گذاران از كشورهاي اروپايي هستند معرفي شود.
مدير عامل شركت سرمايه گذاري ايراني ميزبان گروه در اين مورد به خبرنگاران گفت: اين سرمايه گذاران به صورت حقيقي يا حقوقي مديريت منابع مالي وسيعي را در بسياري از شركت هاي سرمايه گذاري، بانك ها، بيمه ها و صندوق هاي بازنشستگي بر عهده داشته و علاقه مند به سرمايه گذاري در ايران به عنوان يكي از قطب هاي اقتصادي منطقه هستند و قرار است در برنامه اي شش روزه با واقعيت هاي ايران و توانمندي هاي اقتصاد كشور از نزديك آشنا شوند.
وي در مورد ظرفيت هاي اصلي سرمايه گذاري در ايران گفت: ايران از لحاظ انرژي يكي از غني ترين كشورهاي دنياست، وجود ذخاير عظيم نفت، گاز، فلزات و مواد معدني با توجه به رشد اقتصاد در دنيا و به ويژه كشورهاي در حال توسعه، يكي از عوامل مهم در پيشرفت و جذب سرمايه هاي خارجي خواهد بود. از طرف ديگر ايران جمعيت جواني دارد كه نرخ سواد در آن بالاي 90 درصد است.
به گفته وي،اين منبع ارزشمند انساني با كسب درآمد و صرف هزينه براي زندگي باعث رشد وشكوفايي اقتصاد هر كشوري خواهد شد. مسئله مهم ديگر ترويج خصوصي سازي در كشورمان است؛ تصويب اصل 44 و حركت در جهت اقتصاد خصوصي باعث به وجود آمدن موقعيت جذابي براي سرمايه گذاران شده است كه مي تواند سرمايه هاي كلاني را وارد كشور كند .
همچنين بورس تهران به عنوان يكي از بازارهاي مهم سرمايه ، چه از نظر حجم و چه از نظر قيمت در سال هاي اخير رونق زيادي داشته و افزايش ابزارهاي مالي دراين بازار مي تواند براي هر سرمايه گذاري جذاب و قابل توجه باشد
همچنين با حضور تعدادي از مسئولان اقتصادي كشور همايش فرصت هاي جذب سرمايه گذاري خارجي در ايران به همين مناسبت با حضور سرمايه گذاران خارجي برگزار شد.
به گفته وي ، در اين همايش سرمايه گذاران با ظرفيت هاي بالاي اقتصادي كشور، بورس تهران و صنايع اثرگذار بر اقتصاد ايران آشنا شدند.
بيش از 150 ميليارد تومان يعني حدود 90 درصد سرمايه هاي خارجي در بورس تهران با اين روش جذب شده است.
برنامه هايي براي سرمايه گذاران خارجي در مدت سفرشان به كشور تدارك ديده شده است كه از بين آنها مي توان به بازديد از سازمان بورس اوراق بهادار تهران و قطب هاي فعال صنعتي كشور چون ايران خودرو و فولاد مباركه اشاره كرد.


تاریخ خبر: 900228
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی