جمعه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بازارهاي نوظهور، رشد اقتصادي جهان را بيش از 25 درصد افزايش مي دهند

بازارهاي نوظهور، رشد اقتصادي جهان را بيش از 25 درصد افزايش مي دهند

تهران- بر اساس آمار صندوق بين المللي پول، افزايش سرمايه گذاري در بازارهاي نوظهور، توليد ناخالص داخلي سال 2012 جهان را 24 درصد افزايش مي دهد كه بيش ترين سطح در دو دهه اخير است و سپس آن را به بيش از 25 درصد مي رساند.

 

به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، اين افزايش بالاي 25 درصد، بالاترين سطح افزايش توليد ناخالص داخلي جهان از زماني است كه ثبت آمارها در 30 سال پيش شروع شد.
براي نخستين بار، مخارج سرمايه گذاري در بازارهاي نوظهور در حال پيشي گرفتن از مخارج سرمايه گذاري در اقتصادهاي توسعه يافته است زيرا بهبود ساختارهاي زيربنايي اين كشورها موجب افزايش رشد اقتصادي جهان و سود شركتهاي بزرگ از سيمنز گرفته تا كاترپيلار مي شود.
بنا به گفته ميشل ساندرز اقتصاددان ارشد اروپايي سيتي گروپ، بزرگترين انفجار سرمايه در دهه هاي اخير، امسال و سال آينده به افزايش توسعه اقتصادي در سراسر جهان كمك مي كند و آن را به سطحي حدود چهار درصد مي رساند.
محاسبات ساندرز نشان مي دهد، كشورهاي در حال توسعه احتمالا در سال جاري ميلادي بالاترين سهم را در توسعه اقتصادي جهان خواهند داشت.اين امر از حداقل سود كمپاني سيمنز، بزرگ ترين شركت مهندسي اروپا استنباط مي شود.
كمپاني سيمنز واقع در مونيخ، پيش بيني مي كند در سال ميلادي جاري، سود اين شركت حدود 75 درصد افزايش خواهد يافت و در سي ام سپتامبر (پايان سال) به 7.5 ميليارد يورو (10.6 ميليارد دلار) خواهد رسيد.
پيتر لاسچر مديرعامل كمپاني سيمنز در گفت و گو با شبكه تلويزيوني بلومبرگ گفت: سرعت رشد اقتصادي ناشي از اقتصادهاي نوظهور خيلي زياد است.
شركت كاترپيلار بزرگترين سازنده تجهيزات ساختماني در جهان، به دليل افزايش تقاضاي بازارهاي نوظهور، ماه گذشته پيش بيني سطح درآمد سالانه خود را كه نزديك شش دلار براي هر سهم بود را به 6.25 الي 6.75 دلار در هر سهم افزايش داد.

تاریخ خبر: 900228
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل بنیادی بازار سهام و استراتژی انتخاب سهام برگزار شد
دور دوم سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازار ها در سال 99 برگزار شد
برگزاری سمینار مجازی چگونه در بازار سرمایه، سرمایه گذاری کنیم
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی