دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دانش سلولهای بنیادی

محقق ايتاليايي: ايران ظرفيت هاي خوبي در دانش سلولهاي بنيادي دارد

ساري – رييس انجمن بين المللي سلولهاي بنيادي جفت و محقق ايتاليايي، با بيان اينكه نيروي انساني عامل اصلي پيشرفت هاي علمي است، گفت: در ايران محققان و انديشمندان برجسته در زمينه دانش سلولهاي بنيادي فعال هستند.

خانم دكتر پروليني روز چهارشنبه در حاشيه همايش بين المللي پيشرفت هاي سلولي – مولكولي در بيماري هاي غير واگير در محمودآباد در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ايران براي دستيابي كامل به فن آوري و توسعه دانش سلولهاي بنيادي بايد با اختصاص اعتبارات قابل توجه به مراكز تحقيقاتي اين دانش را توسعه دهد.
وي با اشاره به اهميت سلولهاي بنيادي در حفظ سلامت و درمان بيماري ها افزود: امروز اين دانش به عنوان يكي از علوم استراتژيك كشورها در همه بخش ها بويژه بخش پزشكي مطرح است و دير يا زود همه كشورها ناگزيرند در اين راه قدم هاي بزرگي بردارند.
سرپرست بخش سلولهاي بنيادي مونيخ آلمان هم در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه برگزاري كنگره بين المللي پيشرفت هاي سلولي و مولكوكي باعث آشنايي محققان با دستاوردهاي نوين علمي مي شود، گفت: انديشمندان برجسته از كشورهاي مختلف مطالب و تحقيقات بسيار مفيدي را ارايه دادند و اين همايش در سطح بسيار عالي برگزار شد.
پروفسور آيسنر با بيان اينكه رسيدن به فناوري دانش سلولهاي بنيادي در پروسه زماني طولاني ميسر خواهد بود، افزود: ايران براي پيشرفت در اين دانش بايد علاوه بر سرمايه گذاري بسيار زياد، در همايش هاي بزرگ علمي حضور مستمر داشته باشد و مراكز تحقيقاتي زيادي را راه اندازي كند.
نخستين همايش بين المللي پيشرفت هاي سلولي و مولكولي در بيماريهاي غيرواگير از روز دوشنبه هفته جاري با تلاش دانشگاه علوم پزشكي بابل در محمود آباد آغاز بكار كرد و تا پايان امروز ادامه دارد. ك/3


تاریخ خبر: 900231
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی