یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دانش سلولهای بنیادی

محقق ايتاليايي: ايران ظرفيت هاي خوبي در دانش سلولهاي بنيادي دارد

ساري – رييس انجمن بين المللي سلولهاي بنيادي جفت و محقق ايتاليايي، با بيان اينكه نيروي انساني عامل اصلي پيشرفت هاي علمي است، گفت: در ايران محققان و انديشمندان برجسته در زمينه دانش سلولهاي بنيادي فعال هستند.

خانم دكتر پروليني روز چهارشنبه در حاشيه همايش بين المللي پيشرفت هاي سلولي – مولكولي در بيماري هاي غير واگير در محمودآباد در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ايران براي دستيابي كامل به فن آوري و توسعه دانش سلولهاي بنيادي بايد با اختصاص اعتبارات قابل توجه به مراكز تحقيقاتي اين دانش را توسعه دهد.
وي با اشاره به اهميت سلولهاي بنيادي در حفظ سلامت و درمان بيماري ها افزود: امروز اين دانش به عنوان يكي از علوم استراتژيك كشورها در همه بخش ها بويژه بخش پزشكي مطرح است و دير يا زود همه كشورها ناگزيرند در اين راه قدم هاي بزرگي بردارند.
سرپرست بخش سلولهاي بنيادي مونيخ آلمان هم در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه برگزاري كنگره بين المللي پيشرفت هاي سلولي و مولكوكي باعث آشنايي محققان با دستاوردهاي نوين علمي مي شود، گفت: انديشمندان برجسته از كشورهاي مختلف مطالب و تحقيقات بسيار مفيدي را ارايه دادند و اين همايش در سطح بسيار عالي برگزار شد.
پروفسور آيسنر با بيان اينكه رسيدن به فناوري دانش سلولهاي بنيادي در پروسه زماني طولاني ميسر خواهد بود، افزود: ايران براي پيشرفت در اين دانش بايد علاوه بر سرمايه گذاري بسيار زياد، در همايش هاي بزرگ علمي حضور مستمر داشته باشد و مراكز تحقيقاتي زيادي را راه اندازي كند.
نخستين همايش بين المللي پيشرفت هاي سلولي و مولكولي در بيماريهاي غيرواگير از روز دوشنبه هفته جاري با تلاش دانشگاه علوم پزشكي بابل در محمود آباد آغاز بكار كرد و تا پايان امروز ادامه دارد. ك/3


تاریخ خبر: 900231
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی