چهار شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اروپا به دنبال انتخاب مشترك رياست صندوق بين المللي پول
تهران – اروپا تصميم دارد به دنيال استعفاي دومنيك استراوس كان رييس سابق صندوق بين المللي پول كه روز چهارشنببه گزارش روز جمعه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، در اين راستا وولفگانگ شاوبل وزير دارايي آلمان گفته است، اروپا به دنبال يك نامزد مشترك است كه داراي بهترين شرايط و بيشترين بخت براي جايگزيني استراوس كان باشد.
قدرت هاي جديد اقتصادي جهان به دنبال آن هستند كه با همكاري كشورهاي پيشرفته و در حال رشد، حاكميت سنتي اروپا بر صندوق بين المللي پول را شكسته و فردي را به رياست اين منبع مالي مهم برسانند كه بتواند تحولي تازه در وضعيت پولي جهان ايجاد كند.
استراوس كان كه هفته گذشته به دنبال درگيري با رسوايي جنسي در هتل محل اقامت خود در امريكا در ارتباط با يك خدمتكار هتل، مجبور به استعفا شد، چهارمين فرانسوي بود كه به رياست يكي از مهمترين منابع مالي تاثير گذار بر اقتصاد جهان رسيده بود.
در حال حاضر ليستينه لاگارده وزير دارايي فرانسه از جمله 9 نامزد احتمالي براي جايگزيني استراوس كان به شمار مي رود كه گفته مي شود از بخت زيادي نيز برخوردار است.
وزير دارايي سوئد، مديرايتاليايي داخلي صندوق بين المللي پول، افرادي از هندوستان، يك سنگاپوري افريقاي جنوبي و تركيه نفرات ديگري هستند كه نام آنهابراي جايگزيني استراوس كان مطرح است.
به هر صورت اگر كشورهاي با نفوذ اروپا بتوانند امريكايي ها را جا بگذارند، مي توانند اميدوار باشند كه بار ديگر يك اروپايي ديگر بر مسند رياست استراوس كان در صندوق بين المللي پول بنشيند.
در مقابل امريكا كه نفوذي برابر با اروپايي ها در صندوق بين المللي پول دارد، هنوز فرد مورد نظر خود براي رياست اين صندوق را اعلام نكرده است.


تاریخ خبر: 900231
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی