چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

برق خورشيدي در سراسر جهان

تا سال 2015 ميلادي/

بيش از 130 گيگاوات برق خورشيدي در سراسر جهان توليد خواهد شد

تهران - انجمن انرژي خورشيدي اروپا اعلام كرد: تا سال 2015 ميلادي ظرفيت توليد بيش از 130 گيگاوات برق خورشيدي در سراسر جهان ايجاد مي شود كه با سياست‌هاي صحيح مي‌توان اين ميزان را تا 200 مگاوات نيز افزايش داد

گزارش ايرنا از پايگاه خبري اي.وي.وايند حاكي است، ظرفيت ايجاد شده كنوني توليد برق از انرژي خورشيدي در سراسر دنيا بيش از 40 گيگاوات است.
بازار استفاده از سلول‌هاي خورشيدي براي توليد برق در سال گذشته ميلادي رشد غيرمنتظره‌اي را تجربه كرد، به طوري كه ظرفيت نصب شده توليد برق از انرژي خورشيدي بيش از 230 درصد افزايش يافت و از 7.2 گيگاوات در سال 2009 به 16.6 گيگاوات رسيد.
در اروپا نيز تا سال 2020 ميلادي بتدريج هزينه توليد برق خورشيدي معادل با ساير روش‌هاي توليد برق خواهد شد اما رشد استفاده از انرژي خورشيدي در ساير نقاط دنيا سريع تر صورت خواهد گرفت.
بر اين اساس ميزان ظرفيت نصب شده برق در اروپا تا سال 2015 ميلادي از 29 هزار مگاوات كنوني به 108 هزار مگاوات افزايش خواهد يافت و در اين ميان ظرفيت توليد برق خورشيدي در ايتاليا از ميزان 13 هزار مگاوات كنوني به 26 هزار مگاوات در سال يادشده خواهد رسيد.
در آمريكاي شمالي نيز تا سال 2015 ميلادي ظرفيت نصب شده انرژي خورشيدي حدود 24 تا 36 هزار مگاوات خواهد بود و اين ميزان درچين نيز بين 15 هزار و 500 تا 18 هزار و 500 و در ژاپن 11 هزار تا 12 هزار و 500 خواهد بود.
ظرفيت نصب شده كنوني توليد برق از انرژي خورشيدي در جهان توان توليد بيش از 50 ميليارد گيگاوات ساعت انرژي در سال را دارد كه مي تواند تقاضاي انرژي در كشورهايي مانند يونان، روماني و سوييس را برآورده سازد.


تاریخ خبر: 900303
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی