شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

به دنبال تأثير منفي يونان بر بازارهاي بين المللي

به دنبال تأثير منفي يونان بر بازارهاي بين المللي

شاخص هاي ايالات متحده و اروپا به زمين خوردند

تهران- به دنبال تاثير منفي يونان بر بازارهاي بين المللي، شاخص هاي بازار ايالات متحده، در آخرين روز معاملاتيبه گزارش روز شنبه پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه، در آخرين روز معاملاتي در بازارهاي ايالات متحده، شاخص هاي داوجونز، اس اند پي 500 و نزدك با 0.7 درصد كاهش معاملات را به پايان بردند.
بر اساس اين گزارش، نگراني هاي اخير در خصوص بحران اقتصادي در يونان و ناتواني اين كشور در پرداخت بدهي ها و همچنين كاهش اعتماد به نفس اقتصادي، موجب سقوط شاخص هاي جهاني شد.
اين در حالي است كه، در بازارهاي اروپايي نيز افت 1.2 درصدي شاخص 50 شركت پيشتاز
STOXX و كاهش 0.1 درصدي شاخص FTSE لندن و 0.2 درصدي شاخص داكس، واكنش شاخص هاي اروپايي را به بحران يونان نشان داد.
در بازارهاي آسيايي نيز افت 0.1 درصدي شاخص نيكي و 0.5 درصدي شاخص تاپيكس ژاپن وزنه شاخص هاي آسيايي را منفي كرد اما شاخص هنگ سنگ هنگ كنگ به دليل انتشار اخبار عرضه اوليه شركت پرادا در اين بورس با افزايش 0.1 درصدي رو به رو شد.
بر اين اساس، شركت مد و توليد كالاهاي لوكس ايتاليايي “پرادا“، قرار است از 24 ژوئن وارد بازار بورس هنگ كنگ شود. برخي از ديگر شركت هاي توليد كننده كيف و كفش لوكس نيز اجازه شركت در اين بازار بورس را دريافت كرده اند اما پيش بيني مي شود شركت پرادا چهار ميليارد يورو سهام به اين بازار بورس عرضه خواهد كرد.

تاریخ خبر: 900303
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی