شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نمايش مشخصات فرش دستباف برروي تلفن همراه

نمايش مشخصات فرش دستباف برروي تلفن همراه

تهران - رييس مركز ملي فرش ايران گفت:با نصب ديتا ماتريس برروي فرش دستباف، خريداران مي‌توانند با تلفن همراه ازشكل ويژه آن كه درپشت فرش نصب مي شود،عكس گرفته واز طريق اينترنت موبايل كاتالوگ الكترونيكي آن را مشاهده كنند.

به گزارش ايرنا از مركز ملي شماره گذاري كالا و خدمات ايران (ايران كد)فيصل مرداسيافزود: با نصب ديتاماتريس برروي فرش دستباف، خريداران مي توانند قبل از خريد با تلفن همراه خود ازشكل ويژه ديتا ماتريس كه شطرنجي است و درپشت فرش نصب مي شود، عكس گرفته واز طريق اينترنت موبايل كاتالوگ الكترونيكي فرش را كه حاوي مشخصات واقعي و تاييد شده فرش است را روي موبايل خود مشاهده كنند.
وي ادامه داد: بدين ترتيب جلوي بخش عمده‌اي از آسيب هايي كه ممكن است به خريداران فرش وارد شود گرفته مي شود چراكه اطلاعات صحيح و قانوني به سريعترين شكل در اختيار آنها خواهد بود.
وي متذكر شد اين امر به ويژه در زمينه بهينه سازي وكيفي سازي صادرات فرش وحفاظت از نام وجايگاه فرش ايراني در جهان و جلوگيري از سواستفاده از آن اهميت دارد.
رييس مركز ملي فرش ايران تصريح كرد بنابراين با توجه به اينكه ايران كد شناسنامه كالا به شمار مي رود، نصب ايران كد يا ديتاماتريس آن بر روي فرش دستباف مي تواند منجر به اطمينان خاطر خريداران اين كالاي سرمايه‌اي شود.
مرداسي اظهار داشت: ايران كد هم اكنون در قلمرو فرش دستباف در حال اجرايي شدن است و البته اجراي آن به دليل قرار داشتن در مراحل اوليه، به صورت محدود انجام مي شود و در سال 90 هم ادامه خواهد يافت.
وي با بيان اينكه نصب ايران كد بر روي كالاها در برنامه پنجم توسعه مورد اشاره و تاكيد قرار گرفته است، افزود: نگاه ايران كد در فرش دستباف يك نگاه تشويقي است و قرار بر اين است كه با نصب اين شناسنامه جامع، به نوعي كيفيت فرش دستباف تضمين شود.


تاریخ خبر: 900304
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی