شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

قائم مقام بانك مركزي

در پاسخ به ايرنا/

قائم مقام بانك مركزي: تنها 600 صرافي مجاز اعلام شده است

تهران - قائم مقام بانك مركزي از پايان يافتن ساماندهي صرافي هاي كشور خبر داد و گفت: بانك مركزي 600 صرافي را مجاز و تحت نظارت اعلام كرده كه اسامي آنها در سايت اين بانك موجود است.

 

به گزارش ايرنا،‌ سيد حميد پور محمدي در حاشيه همايش ملي پذيرش بنگاه هاي اقتصادي در بورس اوراق بهادار در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ايرنا مبني بر وضعيت ساماندهي صرافي ها ، افزود: بانك مركزي براي اين صرافي ها كد صادر كرده و از آنها حمايت خواهد كرد.
به گفته وي ،‌بانك مركزي قصد دارد توان و قابليت صرافي ها را ارتقا داده تا عمليات مالي آنها شفاف شده و به فعالان اقتصادي كشور كمك كنند.
پور محمدي با بيان آنكه، ‌نرم افزار جامع براي صرافي هاي مجاز نصب شده است ،افزود: برهمين اساس عمليات اين صرافي ها تحت كنترل بوده و كانوني نيز تاسيس شده تا وضعيت خود انضباطي در اين بخش ايجاد و رابطه نزديكي نيز با بانك مركزي داشته باشند.
وي ادامه داد: كانون ويژه صرافان علاوه بر حمايت از حقوق اين صنف مي تواند در مقررات نويسي و تقويت صرافي ها نقش داشته باشند.
وي با بيان آنكه ،‌ كار ساماندهي دو بخش از بازار غيرمتشكل پولي پايان يافته ،‌گفت: تعاوني هاي اعتبار به 14 موسسه اعتباري تبديل شدند كه تمامي آنها از بانك مركزي مجوز مي گيرند.

** اعتبار سنجي مشتريان
قائم مقام بانك مركزي با بيان آنكه،‌ شركت اعتبار سنجي مشتريان از چند سال پيش تاسيس شده ، اظهارداشت: پس از اين مرحله نياز بود كه بانك مركزي به صورت جدي از اين شركت حمايت كند.
وي ادامه داد: شركت اعتبار سنجي مشتريان هم اكنون وضعيت مطلوبي دارد و بانك اطلاعاتي آن زير نظر بانك مركزي فعال شده و دستور العمل آن نيز تنظيم شده است .
پور محمدي اظهارداشت: در شوراي شركت اعتبار سنجي نيز پنج وزارتخانه سياست گذاري كلان مي كنند و در بسته سياستي نظارتي سال جاري بانك مركزي نيز مشترياني در اولويت قرار مي گيرند كه رتبه اعتباري آنها مشخص شده باشد.

** حقوق تضمين سپرده ها
قائم مقام بانك مركزي گفت: بر اساس حقوق تضمين سپرده ها ، ساز و كاري ايجاد شده تا در صورتي كه نهادهاي مالي دچار آسيب و بحران شوند از آنها حمايت گردد كه براساس قانون برنامه پنجم توسعه بانك مركزي موظف شد تا صندوق تضمين سپرده ها را ايجاد كند و هم اكنون اسناسنامه مقررات آن تهيه شده و بزودي به دولت تقديم مي شود.
وي با بيان اينكه ،‌صندوق تضمين سپرده ها براي اطمينان دهي بخش پس انداز و اطمينان بخشي ايجاد مي شود ،‌افزود:‌ سرمايه اين صندوق عددي ازسرمايه بانك ها و ميزان سپرده قانوني آنها است.


تاریخ خبر: 900304
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی