پنج شنبه ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ابتكارات صنعتگران عرصه طلا و جواهر ثبت مي شود

اصفهان - رييس اتحاديه صنف طلا و جواهر ايران گفت:ابتكارات و ابداعات هنرمندان عرصه صنعت طلا و جواهر كشور در قالب علامت تجاري،ثبت مي شود .

 

به گزارش ايرنا،محمد كشتي آرا در آيين گشايش نمايشگاه بين المللي طلا و جواهر اصفهان هدف از اجراي اين طرح را حفاظت از طرحهاي نو و ممانعت ازنسخه برداري ابتكارات هنرمندان اين عرصه عنوان كرد.
وي افزود:با اجراي اين طرح در آينده نزديك داراي آرشيوي از طرحهاي طلا، جواهر و فلزات توليد داخل براي حضوري فعال در بازار جهاني خواهيم بود.
وي همچنين از آغاز فعاليت براي ايجاد بانك اطلاعات در عرصه صنعت طلا و جواهر خبر داد و گفت:در اين زمينه شبكه آموزشي بين صنف گسترده طلا و جواهر در دست طراحي و اجراست.
كشتي آرا قوانين دست و پاگير، ماليات و عوارض و افزايش روزافزون هزينه ها را از موانع توسعه و گسترش صنعت طلا و جواهر دانست و گفت:اين مشكلات سبب كاهش فعاليت اين حرفه شده است.
وي با انتقاد از برخي تبليغات در جهت تخريب فعاليت صنف طلا و جواهر گفت:به تازگي آگهي از يكي بانكهاي كشور مبني بر زيانده بودن خريد طلا پخش مي شود كه القائات غير واقعي را در جامعه ترويج مي كند.
رئيس اتحاديه صنف طلا و جواهر ايران همچنين از مقدمات تاسيس منطقه تجاري طلا و جواهر در كشور خبر داد و گفت : اين اقدام سبب توسعه فعاليت هاي دست اندركاران اين حرفه خواهد شد.
پنجمين نمايشگاه بين المللي طلا،جواهر و فلزات گرانبها با حضور 86 شركت داخلي و خارجي از امروز تا ششم خرداد ماه در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي اصفهان داير است.


تاریخ خبر: 900304
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی