جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ریاست صندوق بین المللی پول

وزير دارايي فرانسه نامزد كسب رياست صندوق بين المللي پول شد

تهران – كريستين لاگارد وزير دارايي فرانسه، نامزدي خود را براي كسب رياست صندوق بين المللي پول اعلام كرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، لاگارد در صورت انتخاب جايگزين دومنيك استراوس كان رييس سابق و فرانسوي اين صندوق خواهد شد كه اواخر هفته گذشته در نيويورك و در ارتباط با يك رسوايي اخلاقي از سمت خود استعفا كرد.
لاگارد از حمايت اكثر كشورهاي اروپايي براي كسب رياست جديد صندوق بين المللي پول برخوردار است تا بلكه بتواند با انتخاب خود سنت ديرينه مديريت براي اين منبع مهم مالي جهان به وسيله اروپايي ها را تدوام بخشد.
لاگارد در اين راستا در يك كنفرانس مطبوعاتي در پاريس اعلام كرده است كه اگر به عنوان رييس صندوق بين المللي پول برگزيده شود، از تمامي تجربيات خود به عنوان يك وكيل، مدير و وزير زن براي اداره اين صندوق استفاده خواهد كرد.
اگر لاگارد 65 ساله كه از حمايت نيكولاس ساركوزي رييس جمهور و فرانكويس فيلون نخست وزير اين كشور برخوردار است، به عنوان رييس صندوق بين المللي پول برگزيده شود، نخستين زني خواهد بود كه در تاريخ اين صندوق رياست آن را به عهده گرفته است.
تاكنون هر 10 رييس صندوق بين المللي پول از بدو تاسيس از كشورهاي اروپايي بوده اند.
‌آگوستين كارستنس رييس بانك مركزي مكزيك كه روز دوشنبه گذشته از سوي وزير دارايي اين كشور به عنوان نامزد كسب رياست صندوق بين المللي پول معرفي شده ،ديگر مدعي جايگزيني استراوس كان است.
24 عضو هيات رييسه صندوق بين المللي پول در آينده نزديك بايد از ميان افراد نامزد شده يك نفر را به عنوان رييس اين صندوق و جانشين استراوس كان انتخاب كنند.


تاریخ خبر: 900307
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی