سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ریاست صندوق بین المللی پول

وزير دارايي فرانسه نامزد كسب رياست صندوق بين المللي پول شد

تهران – كريستين لاگارد وزير دارايي فرانسه، نامزدي خود را براي كسب رياست صندوق بين المللي پول اعلام كرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي.بي.سي، لاگارد در صورت انتخاب جايگزين دومنيك استراوس كان رييس سابق و فرانسوي اين صندوق خواهد شد كه اواخر هفته گذشته در نيويورك و در ارتباط با يك رسوايي اخلاقي از سمت خود استعفا كرد.
لاگارد از حمايت اكثر كشورهاي اروپايي براي كسب رياست جديد صندوق بين المللي پول برخوردار است تا بلكه بتواند با انتخاب خود سنت ديرينه مديريت براي اين منبع مهم مالي جهان به وسيله اروپايي ها را تدوام بخشد.
لاگارد در اين راستا در يك كنفرانس مطبوعاتي در پاريس اعلام كرده است كه اگر به عنوان رييس صندوق بين المللي پول برگزيده شود، از تمامي تجربيات خود به عنوان يك وكيل، مدير و وزير زن براي اداره اين صندوق استفاده خواهد كرد.
اگر لاگارد 65 ساله كه از حمايت نيكولاس ساركوزي رييس جمهور و فرانكويس فيلون نخست وزير اين كشور برخوردار است، به عنوان رييس صندوق بين المللي پول برگزيده شود، نخستين زني خواهد بود كه در تاريخ اين صندوق رياست آن را به عهده گرفته است.
تاكنون هر 10 رييس صندوق بين المللي پول از بدو تاسيس از كشورهاي اروپايي بوده اند.
‌آگوستين كارستنس رييس بانك مركزي مكزيك كه روز دوشنبه گذشته از سوي وزير دارايي اين كشور به عنوان نامزد كسب رياست صندوق بين المللي پول معرفي شده ،ديگر مدعي جايگزيني استراوس كان است.
24 عضو هيات رييسه صندوق بين المللي پول در آينده نزديك بايد از ميان افراد نامزد شده يك نفر را به عنوان رييس اين صندوق و جانشين استراوس كان انتخاب كنند.


تاریخ خبر: 900307
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی