شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تعامل فزاينده نظام بانكي با اقتصاد جهاني كليد مي خورد

تهران -نماينده هيات علمي كنفرانس بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني گفت: با برگزاري كنفرانس بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهان، تعامل فزاينده نظام بانكي با اقتصاد جهاني كليد مي خورد .

به گزارش ايرنا ،‌ حبيب الله سلامي افزود: كنفرانس دو سالانه صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني با حمايت وزارت امور اقتصادي و دارايي ، بانك مركزي جمهوري اسلامي،‌ وزارت امور خارجه و بانك هاي دولتي و خصوصي با عنوان بحران مالي و اقتصادي اخير صنعت بانكداري ،‌علل ، تجارب و چاره جويي و با هدف بلند مدت ايجاد تعامل بين المللي پايدار و فزاينده بين بانك ها و موسسات مالي غير بانكي برگزار مي شود.
به گفته وي، خلق ارتباط هم افزا در راستاي بالندگي صنعت بانكداري ايران و ارزش آفريني براي سهامداران ،ذي نفعان بانك ها از ديگر اهداف اين همايش است.
نماينده هيات علمي كنفرانس بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني ادامه داد: اين كنفرانس با هدف كمك به توسعه تحول در نظام بانكي و مالي كشور با توجه به شرايط دستاوردها و چالش هاي اقتصاد جهاني و ملي و با حمايت و برنامه ريزي شركت توسعه سرمايه گذاري تات بر گزار مي شود.
سلامي اظهارداشت : اين كنفرانس با طرح هاي ايجاد زنجيره ارزش پايدار براي مشتريان بانك ها ‌،ايجاد تعامل بين المللي بين بانك ها و موسسات مالي غير بانكي ائم از دولتي و غير دولتي و همچنين كمك به اداره بهتر اقتصاد جهاني و خلق ارتباط هم افزا 12 و 13 تير ماه سال جاري در مركز همايش هاي صدا و سيما برگزار مي شود.
به گفته وي ،‌كاربرد مقررات نظارتي كميته بال ، نظارت و دخالت دولت ها در نظام بانكي و تحارب بانك هاي موفق در مديريت بحران مالي و اقتصادي اخير از موارد مورد بررسي در كنفرانس سال جاري است.
سلامي با اشاره به بحران مالي اقتصادي سال 2008 ميلادي گفت:‌ هر چند اين بحران ،اقتصادهاي بزرگ دنيا را با مشكلاتي مواجه كرد اما اقتصاد هايي كه وابستگي كمتري به اقتصاد بين الملل داشتند كمتر با چالش مواجه شدند.
وي با بيان آنكه ،‌بحران از بانك ها آغاز و به ساير بخش ها رسوخ كرد ، اظهارداشت: عكس العمل هاي بانك ها و دولت ها در اين بحران بسيار با اهميت بوده و بر همين اساس اطلاعات كارشناسي بدنه بانك ها بايد به روز باشد.
در ادامه اين نشست جميل عليزاده شايق نماينده دبير خانه دائمي كنفرانس نيز گفت: تمام بانك هاي دولتي و خصوصي و همچنين شوراي هماهنگي بانك ها از اركان كميته اين كنفرانس هستند.
به گفته وي،‌اين كنفرانس توسط شوراي راهبردي هدايت مي شود و وزرات امور اقتصادي و دارايي نيز براي برگزاري اين كنفرانس پيشنهاد برگزاري ميزگرد سرمايه گذاري براي حضور بانك هاي خارجي را ارايه كرده است.


تاریخ خبر: 900307
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی