شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ورود وزير امور خارجه اسپانيا به عربستان

 

مادريد- ترينيداد خيمنس وزير امور خارجه اسپانيا با هدف بررسي مسائل خاورميانه در 4/3/1390 به رياض رفت.

به گزارش ايرنا، وزير امور خارجه اسپانيا به دعوت همتاي عربستاني خود به رياض مي رود و در اين سفر موضوع تقويت روابط اقتصادي في مابين نيز بررسي مي شود.
خيمنس قرار است در سفر به عربستان سعودي در خصوص سرمايه گذاري در امور زيربنايي، حمل و نقل ريلي و انرژي هاي تجديدپذير با مقام هاي اين كشور گفت و گو كند.
منابع دولتي اسپانيا اعلام كردند كه خيمنس همچنين با شاهزاده سعود الفيصل، همتاي عربستاني خود و شاهزاده خالد الفيصل فرماندار شهرهاي مكه و جده و پادشاه عربستان سعودي ديدار و گفت وگو مي كند.
افه خبرگزاري رسمي اسپانيا، هدف خيمنس از سفر به عربستان سعودي را حمايت از خواسته هاي گروهي از شركت هاي اسپانيايي جهت حضور در مناقصه هاي ساخت قطارهاي سريع السير ميان شهرهاي مكه و مدينه ذكر كرد.
وزير امور خارجه اسپانيا در اين سفر همچنين در مورد مهمترين مسايل سياسي از جمله روند تغييرات جهان عرب و كشمكش هاي خاورميانه با مقامات عربستان سعودي بحث و گفت وگو مي كند.
افه نوشت: عربستان براي پيشگيري از بروز اعتراضاتي در عربستان سعودي مانند آنچه در كشورهاي مصر، تونس، بحرين و يمن رخ داد، ارتش خود را به بحرين اعزام كرد.
خيمنس پس از سفر به عربستان سعودي به برزيل مي رود.
وزير امور خارجه اسپانيا قرار بود كه روز 24 ماه مارس سال جاري به برزيل سفر كند، اما به دليل بحران ليبي‌، سفرش لغو شد.


تاریخ خبر: 900307
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی