سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش اعتماد اروپايي ها به چشم انداز اقتصادي منطقه يورو

كاهش اعتماد اروپايي ها به چشم انداز اقتصادي منطقه يورو

تهران- اعتماد اروپايي ها به چشم انداز اقتصادي منطقه يورو در ماه مه (11 ارديبهشت تا 10 خرداد) براي سومين ماه متوالي كاهش يافت زيرا بدتر شدن بحران بدهي اين منطقه و افزايش بهاي كالاها، چشم انداز رشد اقتصادي آن را تيره كرد.

به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، كميسيون اروپا در بروكسل روز شنبه اعلام كرد، شاخص تمايلات مصرف كننده درمنطقه يورو كه در ماه آوريل (12 فروردين تا 10 ارديبهشت) 106.1 بود در ماه مه به 105.5 كاهش يافته است.
ميانگين اين شاخص بر اساس برآورد 27 اقتصادداني كه توسط بخش پژوهش خبري بلومبرگ مورد پرسش قرار گرفتند، 105.7 بود.
اقتصاد منطقه يورو علايمي دال بر كاهش سرعت رشد اقتصادي بروز مي دهد زيرا دولت هاي درگير بدهي براي كمتر كردن خلاء هاي بودجه، برنامه هاي رياضت اقتصادي در پيش گرفته اند و اين امر نگراني سرمايه گذاران در مورد احتمال شكست يونان در بازپرداخت بدهيهايش را تشديد كرده است.
اين گزارش مي افزايد : تورم ناشي از افزايش بهاي نفت نيز درآمد خانوارها را كاهش داده است.
رشد توليدات كارخانه اي منطقه يورو در ماه جاري ميلادي كمتر و عرضه پول آن با نرخي كمتر از ماه گذشته ميلادي افزايش يافت كه اين از شدت فشار بر بانك مركزي اروپا براي افزايش هزينه هاي استقراض در آينده مي كاهد.
پس از انتشار آمار كميسيون اروپا، نرخ برابري يورو در ساعت 11 روز جاري ( شنبه ) در بروكسل در مقابل دلار كاهش يافت و به 1.4199 دلار رسيد.


تاریخ خبر: 900312
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی