جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ضوابط واردات کالا

معاون وزير بازرگاني:

ضوابط جديد واردات كالا به گمركات كشور ابلاغ شد

تهران - معاون وزير بازرگاني با اشاره به تفاهم‌نامه مشترك ميان سازمان هاي توسعه تجارت و استاندارد و تحقيقات صنعتي ، اعلام كرد: ضوابط و استانداردهاي مورد نظر براي ورود كالا به گمركات كشور ابلاغ شد.

به گزارش ايرنا از وزارت بازرگاني ، حميد صافدل گفت :با توجه به اينكه مديريت واردات به صورت جدي در دستور كار قرارگرفته است ، واردات بايد به گونه‌اي باشد كه حقوق مصرف‌كننده به پشتوانه خدمات پس از فروش و حقوق دولت از محل واردات تامين شود.
وي اظهار داشت : هم‌اكنون فرايندهاي اجرايي تفاهمنامه مورد نظر در حوزه مديريت واردات به دستگاه‌هاي ذيربط اعلام شده است.
به گفته رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران ، استانداردهاي مورد نظر سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي براي ترخيص كالاهاي مختلف از سوي سازمان توسعه تجارت به گمرك ابلاغ شده است تا ورود كالاهاي فاقد كيفيت و استانداردهاي مورد تاييد به كشور متوقف شود.
وي افزود: از اين پس استانداردهاي مورد تاييد براي ورود كالا به كشور نسبت به گذشته دايره وسيع‌تري از كالاها را مشمول مي‌شود.


تاریخ خبر: 900312
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی