چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ضوابط واردات کالا

معاون وزير بازرگاني:

ضوابط جديد واردات كالا به گمركات كشور ابلاغ شد

تهران - معاون وزير بازرگاني با اشاره به تفاهم‌نامه مشترك ميان سازمان هاي توسعه تجارت و استاندارد و تحقيقات صنعتي ، اعلام كرد: ضوابط و استانداردهاي مورد نظر براي ورود كالا به گمركات كشور ابلاغ شد.

به گزارش ايرنا از وزارت بازرگاني ، حميد صافدل گفت :با توجه به اينكه مديريت واردات به صورت جدي در دستور كار قرارگرفته است ، واردات بايد به گونه‌اي باشد كه حقوق مصرف‌كننده به پشتوانه خدمات پس از فروش و حقوق دولت از محل واردات تامين شود.
وي اظهار داشت : هم‌اكنون فرايندهاي اجرايي تفاهمنامه مورد نظر در حوزه مديريت واردات به دستگاه‌هاي ذيربط اعلام شده است.
به گفته رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران ، استانداردهاي مورد نظر سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي براي ترخيص كالاهاي مختلف از سوي سازمان توسعه تجارت به گمرك ابلاغ شده است تا ورود كالاهاي فاقد كيفيت و استانداردهاي مورد تاييد به كشور متوقف شود.
وي افزود: از اين پس استانداردهاي مورد تاييد براي ورود كالا به كشور نسبت به گذشته دايره وسيع‌تري از كالاها را مشمول مي‌شود.


تاریخ خبر: 900312
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی