جمعه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

انتقاد شدید اسپانیا درخصوص انتشار باکتری "ای کولای"

انتقاد شدید اسپانیا درخصوص انتشار باکتری "ای کولای"

انتشار باكترياي كولاي و انتقاد شديد اسپانيا از آلمان

برلين - وزير بهداشت اسپانيا روز دوشنبه با انتقاد شديد از آلمان درباره اعلام اينكه باكتري كشنده اهك (آي كولاي) توسط خيارهاي اسپانيايي منتشر شده است، نشست وزراي بهداشت اتحاديه اروپا را در لوكزامبورگ تحت تاثير قرار دارد.

 

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري آلمان، ليره هاين با انتقاد شديد از اينكه آلمان بدون هيچ سند و مدركي به كشاورزان اسپانيايي صدمه زيادي زده است، گفت: اين اقدام منافع كشور مرا خدشه دار كرد و ما خواستار دريافت غرامت براي صدمات عميق وارده هستيم.
اين سخنان مقام بهداشتي اسپانيا بعد از آن صورت مي گيرد كه مقامات بهداشتي آلمان بعد از انتشار اين باكتري كشنده، خيارهاي اسپانيايي را عامل انتشار آن معرفي كرده و از مصرف كنندگان خواستند تا از مصرف آن خودداري كنند.
به گفته برخي نهادها، اين توصيه حدود 200 ميليون يورو در هفته به كشاورزان اسپانيايي ضرر وارد كرده است.
در همين حال آلمان با دفاع از عملكرد خود اعلام كرده است كه نسبت به اين خيارها سوء ظن وجود داشت و به همين سبب دادن هشدار نسبت به مصرف آن در كنار گوجه خام و سالاد درست بود.
برلين افزوده است: سرعت انتشار اين باكتري به قدري سريع بود كه اين كشور بايد هر اثر و نشانه اي را دنبال مي كرد.
اين در حالي است كه مقامات بهداشتي آلمان بعد از اعلام اينكه خيارهاي اسپانيايي عامل انتشار اين باكتري هستند و سپس تغيير نظر خود و معرفي جوانه هاي حبوبات آلماني به عنوان منشاء قطعي اين آلودگي، اخيرا در اين نظر خود نيز ترديد كرده اند.
وزير كشاورزي و حفاظت از مصرف كنندگان آلمان با هشدار نسبت به مصرف گوجه خام ، خيار ، سالاد و جوانه هاي حبوبات از مردم اين كشور خواست كه در مصرف سبزيجات نكات بهداشتي را رعايت كنند.
بنابر آخرين گزارش ها، تاكنون حدود د 850 نفر در آلمان به اين باكتري آلوده شده و يا مظنون به آلودگي هستند، در حاليكه 22 نفر نيز جان خود را از دست داده اند.
وزراي كشاورزي اتحاديه اروپا روز سه شنبه در نشست ويژه اي درباره كمك به كشاورزان صحبت مي كنند و اميدوارند كه به يك توافق كلي در اين زمينه دست يابند.
باكتري اي كولاي يك باكتري معمولي است و خطري ندارد، اما برخي از انواع آن مي ‌تواند سبب بيماري جدي مبتلايان به آن شود.
اي‌ كولاي يافت شده در افراد بيمار در آلمان، از نوعي است كه مي‌تواند به بيماري اچ ‌يوسي منجر شود؛ نوعي بيماري كه ضمن آلوده كردن خون، به كليه ‌ها نيز آسيب مي‌رساند و در شرايط وخيم‌تر بر دستگاه عصبي فرد مبتلا نيز تأثير مي‌گذارد. اين بيماري مي‌تواند به مرگ منجر شود.


تاریخ خبر: 900317
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی