جمعه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صدور محصولات به بازار های جهانی

 

قائم مقام وزير بازرگاني:

توليدكنندگان بايد بدنبال صدور محصولات به بازارهاي جهاني باشند

مراغه - قائم مقام وزير بازرگاني گفت: توليدكنندگان محصولات كشاورزي بايد با ارتقاي سطح كيفي محصولات و كاهش قيمت تمام شده بدنبال صدور آنها به بازارهاي جهاني باشند.

به گزارش ايرنا ، مسعود موحدي روز پنجشنبه در همايش توسعه سرمايه گذاري در هشترود افزود: هم اكنون جمهوري اسلامي ايران در بسياري از موارد نيازهاي داخلي خود را تامين مي كند و از توان بالايي براي صادرات محصولات توليدي به بازارهاي جهاني برخوردار است.
وي با اشاره به سال جهاد اقتصادي ، اضافه كرد: در چند سال گذشته وزارت بازرگاني با ايجاد زيرساخت هاي مختلف در كشور براي توليد انواع محصولات داخلي بصورت فرآوري شده و مكانيزه بدنبال ايجاد حركتي پايدار براي اقتصاد ايران در بازارهاي جهاني و داخلي است.
وي اظهار داشت: براي ايجاد اين زيرساخت ها موقعيت اقليمي و پتانسيل هاي مناطق مختلف كشور مورد نظر بوده و براساس محصولات كشاورزي و توليدي هر منطقه اين زيرساخت ها ايجاد شده است.
وي با بيان اينكه مهمترين دغدغه مسوولان ايجاد اشتغال براي افراد بيكار است ، گفت: با ايجاد اين زيرساخت ها زمينه هاي اشتغال براي افراد جوياي كار فراهم شده است.
وي با اشاره به اجراي موفق قانون هدفمندي يارانه ، افزود: اين قانون ظرفيت هاي بسيار زيادي را در كشور براي حمايت از سرمايه گذاران فراهم كرده است.
وي ادامه داد: در طول سه دهه از انقلاب اسلامي به علت فشارهايي كه از سوي دشمنان عليه كشور وارد شده و برغم تلاش هاي زياد مسوولان ، هنوز به نقطه مطلوبي در اقتصاد دست نيافته ايم.
وي گفت: دولت نهم و دهم با رهبري هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب با اجراي اصل 44 و قانون هدفمندي يارانه ها ، زيرساخت هاي زيادي را براي توسعه كشور فراهم كرده است.
معاون برنامه ريزي وزارت صنايع و معادن كشور هم در اين همايش گفت: هدفمندسازي يارانه پروازي براي شكوفايي اقتصاد كشور در سال جهاد اقتصادي است.
سيدرضا فاطمي امين ، افزود: اجراي موفقيت آميز اين قانون موجب شده تا مردم با مديريت صحيح منابع و مصارف خود ، زمينه سرمايه گذاري و پيشرفت كشور را فراهم كنند.
وي اضافه كرد: در زمان حاضر نظام سرمايه گذاري كشور به تسهيلات بانكي اتكايي نسبي دارد و اين نظام بايد به سمت و سوي سرمايه در گردش حركت كند.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعيت در جنوب شرقي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.


تاریخ خبر: 900321
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی