سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

يك ميليارد دلار محصولات صنعت دستي و فرش صادر مي شود

يك ميليارد دلار محصولات صنعت دستي و فرش صادر مي شود

اصفهان - معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي گفت: سهم صنايع‌دستي و فرش در صادرات كالاها و خدمات فني و مهندسي در سال 90در كارگروه صادرات كشور يك ميليارد دلار تعيين شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، تهمينه دانيالي افزود: وزراي بازرگاني، اقتصاد و دارايي، نفت، امور خارجه، صنايع و معادن، راه و ترابري، كشاورزي، تعاون، بانك مركزي و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در كارگروه صادرات كشور حضور دارند.
دانيالي با بيان اينكه بخش‌هاي پتروشيمي، ميعانات گازي، صنعت، معدن، كشاورزي، فرش و صنايع‌ دستي و خدمات فني و مهندسي بايد اهداف صادرات غيرنفتي ايران را در سال 90 تحقق بخشند، گفت: مجموع ارزآوري صادرات اين بخش‌ها در سال 90 طبق پيش‌بيني‌هاي انجام شده بايد 45 ميليارد دلار باشد.
وي افزود: سهم صنايع‌دستي و فرش طبق مصوبات اين كارگروه يك ميليارد دلار تعيين شده است كه يك چهارم بخش خدمات فني و مهندسي است.
وي با اشاره به ارزآوري بيش از 300 ميليون دلاري صادرات صنايع ‌دستي در سال گذشته اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگيري كه صادرات اين توليدات در چند سال اخير تجربه كرده، رسيدن به اين رقم امكان‌پذير است.

تاریخ خبر: 900321
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی