دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

يك ميليارد دلار محصولات صنعت دستي و فرش صادر مي شود

يك ميليارد دلار محصولات صنعت دستي و فرش صادر مي شود

اصفهان - معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي گفت: سهم صنايع‌دستي و فرش در صادرات كالاها و خدمات فني و مهندسي در سال 90در كارگروه صادرات كشور يك ميليارد دلار تعيين شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، تهمينه دانيالي افزود: وزراي بازرگاني، اقتصاد و دارايي، نفت، امور خارجه، صنايع و معادن، راه و ترابري، كشاورزي، تعاون، بانك مركزي و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در كارگروه صادرات كشور حضور دارند.
دانيالي با بيان اينكه بخش‌هاي پتروشيمي، ميعانات گازي، صنعت، معدن، كشاورزي، فرش و صنايع‌ دستي و خدمات فني و مهندسي بايد اهداف صادرات غيرنفتي ايران را در سال 90 تحقق بخشند، گفت: مجموع ارزآوري صادرات اين بخش‌ها در سال 90 طبق پيش‌بيني‌هاي انجام شده بايد 45 ميليارد دلار باشد.
وي افزود: سهم صنايع‌دستي و فرش طبق مصوبات اين كارگروه يك ميليارد دلار تعيين شده است كه يك چهارم بخش خدمات فني و مهندسي است.
وي با اشاره به ارزآوري بيش از 300 ميليون دلاري صادرات صنايع ‌دستي در سال گذشته اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگيري كه صادرات اين توليدات در چند سال اخير تجربه كرده، رسيدن به اين رقم امكان‌پذير است.

تاریخ خبر: 900321
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی