جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صادرات همدان به اروپا در دو سال گذشته

همدان- رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان همدان گفت: ميزان صادرات كالا از استان همدان به آلمان در دو سال گذشته بيش از 700 هزار دلار بوده است.

به گزارش ايرنا سيد مجيد موسوي در نشست مشترك فعالان اقتصادي و اعضاي اتاق بازرگاني همدان با هيات مديره اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان افزود: خشكبار، مواد غذايي، مبلمان و صنايع چوبي عمده ترين كالاهاي صادراتي از استان همدان به آلمان بوده است.
وي ادامه داد: صادرات فرش از همدان به آلمان نيز در سال هاي گذشته رونق خوبي داشت كه امروزه از ميزان اين نوع صادرات كاسته شده است.
وي تصريح كرد: گسترش روابط اتاق همدان با اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان مي تواند موجب افزايش صادرات و گسترش مشاركت بخش خصوصي در روابط اقتصادي دو كشور شود.
وي اظهار اميدواري كرد: گسترش روابط تجاري و اقتصادي ميان ايران و آلمان موجب مشاركت بيشتر شركت هاي آلماني در پروژه ها ي اقتصادي استان همدان شود.
موسوي هدف از برگزاري اين نشست را توسعه مناسبات ميان دو كشور و افزايش اثر بخشي در حوزه اقتصاد و حضور بيشتر در بازارهاي بين المللي عنوان كرد و گفت: پيگيري توسعه مناسبات داخلي و بين المللي و بهره گيري از تمامي فرصت هاي موجود در معرفي جاذبه هاي سرمايه گذاري همدان رويكرد اتاق همدان در سال جهاد اقتصادي است.
رييس اتاق بازرگاني همدان اظهار داشت: وجود پيوندهاي مشترك و ديرينه ميان ايران و آلمان موجب شده كه اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان يكي از فعالترين اتاق هاي مشترك در سطح كشور باشد .
موسوي با اشاره به ضرورت بازديد فعالان اقتصادي و صادركنندگان استان همدان از نمايشگاه ها و واحدهاي توليدي كشور آلمان، هماهنگي و تسهيل در صدور ويزا براي سفر اعضاي اتاق همدان به كشور آلمان را از هيات رييسه اتاق بازرگاني ايران و آلمان خواستار شد.


تاریخ خبر: 900328
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی