شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صادرات همدان به اروپا در دو سال گذشته

همدان- رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان همدان گفت: ميزان صادرات كالا از استان همدان به آلمان در دو سال گذشته بيش از 700 هزار دلار بوده است.

به گزارش ايرنا سيد مجيد موسوي در نشست مشترك فعالان اقتصادي و اعضاي اتاق بازرگاني همدان با هيات مديره اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان افزود: خشكبار، مواد غذايي، مبلمان و صنايع چوبي عمده ترين كالاهاي صادراتي از استان همدان به آلمان بوده است.
وي ادامه داد: صادرات فرش از همدان به آلمان نيز در سال هاي گذشته رونق خوبي داشت كه امروزه از ميزان اين نوع صادرات كاسته شده است.
وي تصريح كرد: گسترش روابط اتاق همدان با اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان مي تواند موجب افزايش صادرات و گسترش مشاركت بخش خصوصي در روابط اقتصادي دو كشور شود.
وي اظهار اميدواري كرد: گسترش روابط تجاري و اقتصادي ميان ايران و آلمان موجب مشاركت بيشتر شركت هاي آلماني در پروژه ها ي اقتصادي استان همدان شود.
موسوي هدف از برگزاري اين نشست را توسعه مناسبات ميان دو كشور و افزايش اثر بخشي در حوزه اقتصاد و حضور بيشتر در بازارهاي بين المللي عنوان كرد و گفت: پيگيري توسعه مناسبات داخلي و بين المللي و بهره گيري از تمامي فرصت هاي موجود در معرفي جاذبه هاي سرمايه گذاري همدان رويكرد اتاق همدان در سال جهاد اقتصادي است.
رييس اتاق بازرگاني همدان اظهار داشت: وجود پيوندهاي مشترك و ديرينه ميان ايران و آلمان موجب شده كه اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان يكي از فعالترين اتاق هاي مشترك در سطح كشور باشد .
موسوي با اشاره به ضرورت بازديد فعالان اقتصادي و صادركنندگان استان همدان از نمايشگاه ها و واحدهاي توليدي كشور آلمان، هماهنگي و تسهيل در صدور ويزا براي سفر اعضاي اتاق همدان به كشور آلمان را از هيات رييسه اتاق بازرگاني ايران و آلمان خواستار شد.


تاریخ خبر: 900328
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی