چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رييس هيات مديره صادركنندگان خدمات فني و مهندسي:

طرح هاي برون مرزي به 10 ميليارد دلار سرمايه گذاري نياز دارد

تهران -رئيس هيات مديره انجمن صادركنندگان خدمات فني و مهندسي ايران گفت: تامين و تخصيص 10 ميليارد دلار از منابع بانك مركزي براي تامين مالي و سرمايه گذاري در طرح (پروژه) هاي برون مرزي يك نياز ضروري است.

محمدرضا انصاري در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا اظهار داشت: تخصيص رقم مذكور نقش موثري در پشتيباني از شركت‌هاي ايراني دارد كه توانمندي خود را در اقصي نقاط جهان به اثبات رسانده‌اند.
وي افزود: امروز شركت هاي چيني با اتكا به تامين مالي و سرمايه گذاري در طرح ها در بازار جهاني حضور گسترده اي پيدا كرده و اكنون صادركنندگان خدمات فني ومهندسي اين كشور علاوه بر آسيا و آفريقا، در آمريكاي جنوبي نيز حضور دارند.
ارزش صادرات خدمات فني ومهندسي شركت‌هاي ايراني در سال 1389 بيش از سه ميليارد دلار بود كه انتظار مي‌رود در سال جاري نيز اين رقم افزايش يابد.
انصاري خاطرنشان ساخت شركت هاي توانمند ايراني اكنون به گونه اي فعاليت مي كنند كه با وجود بحران اقتصادي جهان به برنامه‌هاي خود ادامه مي دهند و اكنون اين شركت ها در داخل كشور نيازمند پشتيباني دولت هستند.
وي يادآورشد بيش از 200 شركت صادركننده خدمات فني و مهندسي اعم از دولتي و خصوصي در اين انجمن فعاليت دارند و بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه اين بخش استعداد سالانه صدور 15 ميليارد دلار خدمات فني و مهندسي را دارد.
انصاري پيشنهاد كرد چنانچه جوايز صادراتي سالانه براي صادركنندگان خدمات فني و مهندسي به هفت تا هشت درصد ارزش قراردادهاي اين بخش برسد، شركت‌هاي ايراني جرات بيشتري براي حضور در بازارهاي بين المللي پيدا خواهند كرد.
وي خواستار تخصيص منابع لازم براي بانك توسعه صادرات ايران و صندوق ضمانت صادرات شد تا در اختيار صادركنندگان قرار دهند.
انصاري در خصوص تخصيص سهميه تامين 60 درصدي كالاهاي مورد نياز صادركننده خدمات فني و مهندسي از بازار داخل گفت: براساس آئين نامه جديد اين مساله ملغي شده و چنانچه به توسعه صنعتي مي انديشيم بايد براي شركت‌هاي صادركننده خدمات فني و مهندسي مانع ايجاد نكنيم.
وي تاكيد كرد منطق اقتصادي سبب مي شود به توسعه بينديشيم و در غير اين صورت اهداف پيش بيني شده در اين بخش تحقق نخواهد يافت.
رييس هيات مديره انجمن صادركنندگان خدمات فني و مهندسي ايران خواستار حمايت جدي دولت از شركت‌هاي فعال در اين بخش شد تا علاوه بر رشد صادرات در زمينه ابعاد فرهنگي و اجتماعي نيز مبلغان خوبي براي نظام باشند.


تاریخ خبر: 900328
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی