چهار شنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سهم  خزر در حمل و نقل کالا

سهم خزر در حمل و نقل کالا

مديركل بنادر و دريانوردي گيلان :

سهم ايران در حمل و نقل كالا در خزر به 22 درصد رسيده است

بندرانزلي – مديركل بنادر و دريانوردي گيلان گفت : با فعاليت 28 فروند كشتي ايراني در خزر سهم ايران از حمل و نقل كالا در اين دريا به 22 درصد رسيده است .

فرهاد منتصر كوهساري در مصاحبه با ايرنا ، با اشاره به اين كه هر سال 10 ميليون تن كالا در بنادر ايراني خزر جابه جا مي شود درصد سهميه كشتي هاي ايراني از اين ميزان بار را حدود 22 درصد معادل دو ميليون و 400 هزار تن بار در سال عنوان كرد .
به گفته
وي اين 28 كشتي ماهيانه به طور ميانگين 200 هزار تن بار را بين بنادر ايراني و خارجي خزر جا به جا مي كنند .
وي با تقدير از سرمايه گذاراني كه در بخش كشتيراني فعال شده اند خاطرنشان كرد : فعاليت كشتي هاي ايراني در خزر موجب جلوگيري از خروج ارز از كشور ، ايجاد اشتغال پايدار و همچنين ارتقاي وجهه كشور در آبهاي خزر است .
كوهساري خاطرنشان كرد : سازمان بنادر و دريانوردي با تخفيف به كشتي هاي ايراني در بخش عوارض بندري و همچنين تخصيص وام از محل وجوه اداره شده اين سازمان سعي در حمايت از كشتيراني كشور در درياي خزر را دارد .
وي در خصوص نحوه پرداخت تسهيلات افزود : سرمايه گذار بايد 20 درصد سرمايه اوليه را بگذارد و 80 درصد را سازمان بنادر و دريانوردي از طريق بانكهاي عامل وام با بهره 6 درصد مي دهد .
وي خاطرنشان كرد: فعاليت در زمينه كشتيراني در خزر در حال حاضر تا سقف فعاليت 40 فروند كشتي ايراني مقرون به صرفه و سود ده است .
كوهساري اظهار داشت : بايد با فرهنگسازي و با توجه به ظرفيت و بازار پيش رو تعداد ناوگان تجاري ايراني خزر ها را افزايش دهيم تا درآمد خوب و اشتغال پايدار در منطقه را افزايش دهيم .
وي در ادامه به افزايش ترانزيت و صادرات از بندر انزلي از ابتداي امسال تاكنون اشاره كرد و گفت : امسال بيش از هفت هزار دستگاه خودرو از اين بندر ترانزيت شده در حالي كه طي مدت مشابه پارسال ترانزيت خودرو 266 دستگاه بوده است .
به گفته وي ميزان صادرات از بندر انزلي امسال 41 هزار تن با 2/16 رشد نسبت به مدت مشابه پارسال و ترانزيت مواد سوختي 75 هزار تن با 40 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است .
وي اظهار داشت : ساخت اسكله ها در بندر انزلي متناسب با ظرفيت مورد نياز صورت مي گيرد و بر اين اساس امسال پنج پست اسكله به اين بندر افزوده مي شود .
بندرانزلي با 11 پست اسكله از بنادر مهم حاشيه درياي خزر بشمار مي رود ، پارسال 6ميليون و 648 هزار تن كالا توسط دو هزار و 225 فروند كشتي از اين بندر به بنادر خارجي حاشيه درياي خزر حمل و نقل شد .ك/3

تاریخ خبر: 900328
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی