شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

هشدارصندوق بين الملي پول: اقتصاد جهان تهديد مي شود

هشدارصندوق بين الملي پول: اقتصاد جهان تهديد مي شود

تهران- صندوق بين المللي پول هشدار داد خطراتي كه اقتصاد جهان را تهديد مي كنند، در حال افزايش است .

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا و به نقل از شبكه تلويزيوني بي بي سي، اين نهاد بين المللي در همين خصوص اعلام كرد كه به شدت در مورد موضوعاتي چون ادامه يافتن بحران مالي يونان، بحث و جدل هاي مربوط به طرح هاي كسري بودجه آمريكا و لزوم جلوگيري از رشد در قاره آسيا، احساس نگراني مي كند.
صندوق بين المللي پول در عين حال تصريح كرده است كه انتظار دارد روند رشد جهاني از مسير متداول و درست آن ادامه يابد.
اين نهاد بين المللي پيش بيني كرده است كه ميزان رشد اقتصاد جهان در سال 2011 و 2012 ميلادي به ترتيب چهار و سه دهم درصد و چهار و نيم درصد خواهد بود.
صندوق بين المللي پول در ادامه خواستار تقويت مديريت سياسي به منظور مقابله با بحران مالي منطقه يورو و بحران بودجه در آمريكا شد.
اين نهاد بين المللي همچنين هشدار داده است كه ادامه يافتن بحران مالي در يونان باعث برهم زدن ثبات در سيستم مالي جهاني خواهد شد.
اين درحالي است كه بسياري از تحليلگران بر اين باوند كه يونان قادر نخواهد بود تمامي قرضي را كه به منظور نجات از بحران مالي دريافت كرده است، پرداخت كند.
از سوي ديگر صندوق بين المللي پول نيز هشدار داده است در صورتي كه يونان قادر به پرداخت بدهي هاي خود نباشد، كشورهاي ديگري همانند اسپانيا و پرتغال نيز تحت تاثير قرار خواهند گرفت.


تاریخ خبر: 900401
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی