دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ليلي و مجنون حکيم نظامي گنجوي به زبان اسپانيولي ترجمه شد

مادريد _ "ليلي ومجنون" سومين گنج از پنج گنج ارزشمند حکيم نظامي گنجوي شاعر و عارف پرآوازه فارسي زبان ايران زمين به زبان اسپانيولي ترجمه و به بازار کتاب اسپانيا عرضه شد.

بنا برگزارش ايرنا، اين اثر پر نکته را "محمد کنگراني" دانشجوي دوره دکتراي زبان شناسي کلاسيک و هند واروپايي دانشگاه "سالامانکا" اسپانيا در 206 صفحه به زبان اسپانيولي ترجمه و موسسه انتشاراتي"سيگه مه" (SIGUEME ) نيز آن را چاپ و به بازار کتاب عرضه کرده است.
پروفسور "آلبرتو کانترا" استاد برجسته زبان شناسي دانشگاه سالامانکا در مقدمه اي بر اين اثر که با واژه ايران آغاز شده است، ضمن ستايش ادبيات وسنت ادبي کهن ايران زمين، فرهنگ تاريخي ايران را عظيم وريشه دارتر از فرهنگ هاي يونان وهند توصيف مي کند.
استاد دانشگاه سالامانکا در مقدمه نگاشته شده بر ترجمه ليلي و مجنون، همچنين اشاره اي نيز به قدمت متون تاريخي که به هزاره دوم قبل از ميلاد باز مي گردد، داشته است.
پروفسور کانترا در اين مقدمه، اسلامي شدن ايران، تغيير مذهب و سياست را موجب ايجاد گونه مدرن زبان فارسي وسنت ادبي نويني دانسته که موجب ثبت متون شفاهي کهن به آثار مکتوب مي شود.
از ويژگي هاي اين ترجمه، دارا بودن راهنماي خوانش متن واشعار است که براي خواننده اسپانيولي زبان بسيار سودمند وراهگشاست.
کنگراني يکي از اعضاي موسس انجمن ايران شناسان اسپانيا است که به اهتمام رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در مادريد تاسيس شده است.


تاریخ خبر: 890121
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی