دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بررسی راه‌هاي مقابله با افزايش قيمت‌هاي جهاني مواد غذايي

بررسی راه‌هاي مقابله با افزايش قيمت‌هاي جهاني مواد غذايي


نشست وزراي كشاورزي گروه 20 براي بررسي قيمت مواد غذايي برگزار مي شود

تهران - وزيران كشاورزي كشورهاي گروه 20 در نظر دارند در نشستي در پاريس راه‌هاي مقابله با افزايش قيمت‌هاي جهاني مواد غذايي را بررسي كنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا از پايگاه خبري بي.بي.سي اين نشست يك روز پس از آن برگزار مي شود كه بانك جهاني از اقدام جديدي براي جلوگيري از افزايش قيمت مواد غذايي در كشورهاي در حال توسعه خبر داده بود كه بر اساس آن توليد كنندگان و مصرف كنندگان مواد غذايي دربرابر اثرات ناشي از افزايش قيمت اين مواد مصون مي شوند.
اگرچه اين مصونيت مي تواند تا حدي در برابر افزايش بي سابقه قيمت مواد غذايي در دنيا موثر باشد اما كارشناسان معتقدند كه بهبود بهره‌وري بويژه در مورد كشاورزاني كه در مقياس كوچكي توليد دارند، مي تواند آنها را از فقر رهايي بخشد.
اين در حالي است كه بنا بر اظهار شينگن فان مدير كل موسسه بين المللي پژوهشي سياست غذايي ميليون‌ها كشاورز در سراسر جهان در تلاشند تا ميزان توليد را در زمين هاي نامرغوب خود كه گاه از بازارهاي مصرفي نيز دور هستند افزايش دهند.
كمبود دسترسي به ابزار مناسب، دانه‌هاي با كيفيت و ‌اعتبار و عدم توانايي در توسعه كشاورزي و نيز خوش بيني زياد اين كشاورزان به وضعيت هوا موجب شده تا آنها با وجود كار طاقت فرسا برداشت محصول اندكي داشته باشند.
فان تصريح كرد كه افزايش بهره‌وري توليد در مورد كشاورزان داراي مقياس پايين توليد مي تواند موجب بهبود وضعيت توليد مواد غذايي در مناطقي مانند جنوب آسيا وبرخي مناطق آفريقا شود.
هم اكنون افزايش قيمت جهاني مواد غذايي بعنوان تهديدي براي بهبود وضعيت اقتصادي در جهان مطرح شده است.
بر اساس اعلام بانك جهاني از ماه ژوئن سال گذشته ميلادي افزايش قيمت مواد غذايي موجب فقير شدن بيش از 44 ميليون نفر در دنيا با درآمدي كمتر از يك دلار و 25 سنت در روز شده است و از سوي ديگر هم اكنون بيش از يك ميليارد گرسنه در دنيا وجود دارد.
اين بانك ابزار مديريت ريسك جديدي را با عنوان ريسك قيمت مواد كشاورزي در كشورهاي در حال توسعه مطرح ساخته است كه مي تواند تا حدي موجب مصونيت بيشتر توليدكنندگان و مصرف كنندگان مواد غذايي در اين كشورها از مقوله افزايش قيمت مواد غذايي شود، امري كه مي تواند خريداران را در برابر افزايش قيمت موادي مانند گندم، شكر، شير، پنبه سويا برنج و .. مصون دارد.


تاریخ خبر: 900405
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی