جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رشد13 درصدي توليد فولاد خام در بهار 90

تهران - ميزان توليد فولاد خام در كشور در سه ماهه بهار امسال با متوسط رشد نزديك به 13درصدي همراه شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو)،‌ از ابتداي سال جاري تا انتهاي خرداد ماه توليد فولاد خام در كشور به بيش از سه ميليون و 528هزار تن رسيد اين در حاليست كه در مدت مشابه درسال گذشته ميزان توليد اين محصول سه ميليون و 125هزار تن بود.
در اين مدت بخش خصوصي افزايش توليد 59درصدي را پشت سر گذاشت به طوري كه در اين بخش 285هزار تن انواع شمش توليد شد.
در سه ماهه ابتداي امسال بيشترين سهم توليد در اختيار فولاد مباركه با توليد يك ميليون و 405 هزار تن شمش قرار گرفت و شركت هاي فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان در رده هاي بعدي قرار گرفتند.
توليد محصولات فولادي در مدت مورد اشاره نيز از چهارميليون و 221هزار تن عبور كرد و رشد 10.5درصدي را به ثبت رساند. اين در شرايطي است كه در سه ماهه اول سال 89 ميزان توليد محصولات فولادي سه ميليون و 819هزار تن ثبت شده است.
در اين مدت شركت هاي خصوصي يك ميليون و 138هزار تن انواع مقاطع فولادي توليد كردند درحاليكه توليدكنندگان اين بخش در مدت مشابه سال گذشته 976هزار تن از اين نوع محصولات را توليد كرده بودند.


تاریخ خبر: 900411
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی