یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

5درصد سهام يکي از شرکت هاي تابعه رپسول 145ميليون يورو فروخته شد
مادريد _ شرکت نفتي "رپسول" اسپانيا پنج درصد سهام يکي از شرکت هاي تابعه خود را به قيمت 145ميليون يورو به بانک "ب . ب .ک " باسک واگذار کرد . بنا برگزارش ايرنا، شرکت نفتي پترونوروابسته به شرکت رپسول 3/5ميليون سهم شرکت پشتيباني هيدروکربور خود که درمجموع پنج درصد سهام آن را تشکيل مي دهد به بانک ب ب ک واگذار کرده است .
سهام مذکور که به بانک خريدار حق راي دراين شرکت را مي دهد در سال گذشته
بنا برگزارش منابع خبري،اين معامله يک ماه پس از آنکه رپسول تمايل خود براي فروش 15 درصد از شرکت پشتيباني اش اعلام کند، قطعي خواهد شد .
خبرگزاري اروپا پرس اسپانيا دراين ارتباط گزارش داد که شرکت در سال 2007 نيز پنج در صد ديگر از سهام شرکت پشتيباني هيدروکربور خود را به قيمت 176ميليون و500هزار يورو به بانک آلماني "دويچ بانک" فروخته بود .
افزايش قيمت نفت در بازارهاي جهاني در سال 2008سودهاي سرشاري را عايد شرکت هاي نفتي دنيا ازجمله رپسول کرد، اما پس از تنزل دوباره بهاي نفت که درپي کاهش تقاضاي جهاني بخاطر بروز بحران اقتصادي پديد آمد، شرکت هاي نفتي با مشکلات مالي فراواني مواجه شدند .
برخي ازکارشناسان اقتصادي معتقدند که فروش سهام شرکت هاي وابسته به رپسول به منظور رفع مشکلات مالي آن انجام شده است .
اين درشرايطي است که شرکت رپسول که در اواخر سال گذشته ميلادي يک منبع عظيم نفت و گاز در ونزوئلا کشف کرد، اکنون با تنش موجود در روابط مادريد – کاراکاس با خطر احتمالي لغو قراردادهايش دراين کشور روبرو است .


تاریخ خبر: 890121
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی