سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

گسترش بحران اقتصادی اروپا

منابع غربي:

‌كشورهاي اتحاديه اروپا مي كوشند از گسترش بحران اقتصادي جلوگيري كنند

تهران- بنا بر اعلام منابع خبري غربي، كشورهاي اتحاديه اروپا براي جلوگيري از گسترش بحران مالي در اين منطقه تلاش مي كنند و به همين دليل مقامهاي اين كشورها روز دوشنبه گرد هم آمدند.

گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه گزارش داد اين نشست در بروكسل و درست در زماني برگزار شده كه بحران مالي اين منطقه به كشورهاي ايتاليا و اسپانيا نيز سرايت كرده است.
بر اساس اين گزارش، در صورتيكه اين بحران همچنان ادامه يابد، خطر، تمامي اروپا را تهديد خواهد كرد.
آنگلا مركل صدراعظم آلمان در تماسي تلفني با سيلويو برلوسكوني‌نخست وزير ايتاليا ضمن اعلام نگراني رهبران اروپا، از وي خواسته تا هرچه سريعتر پيش نويس لايحه اي مرتبط با اتخاذ تدابير رياضتي را در اين كشور به پارلمان ارائه دهد.
مركل در همين خصوص اعلام كرد: ايتاليا خود بايد اين مهم را دريافته و تلاش كند كه هرچه زودتر بودجه اي را تصويب كند و در آن مقتضيات اقتصاد و تحكيم و تقويت آن را لحاظ كند.
گفتني است كه سقف بدهي هاي بلند مدت اسپانيا و ايتاليا صبح دوشنبه به بالاترين ميزان خود از زمان تشكيل منطقه يورو رسيده است.
اين موضوع باعث شده است تا رم و مادريد زنگ خطري را كه در اين خصوص به صدا درآمده جدي گرفته و هرچه سريعتر تدابير مالي جدي را براي جبران كسري بودجه خود به كار گيرند.
بر اساس اين گزارش، موج جديد بحران مالي اروپا باعث شده است تا هرمان ون رومپوي رييس اتحاديه اروپا بر آن شود كه در جريان يك جلسه اضطراري موضوع بحران بدهي و مالي اروپا را به بحث و بررسي گذارد.
رييس اتحاديه اروپا قرار است در همين راستا با ژان كلود جونكر رييس گروه اروپا، ژان كلود تريشه رييس بانك مركزي اروپا، خوزه مانوئل باروسو رييس كميسيون اتحاديه اروپا و همچنين اولي رن كميسر اتحاديه اروپا در امور اقتصادي ديدار و گفت و گو كند.
موضوع اين جلسه به طور خاص درباره هماهنگ كردن موضع اعضا در خصوص پرونده يونان اعلام شده است.


تاریخ خبر: 900421
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی