دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

شاخص بازارهاي سهام امريكا، اروپا و آسيا كاهش يافت

شاخص بازارهاي سهام امريكا، اروپا و آسيا كاهش يافت

تهران- شاخص بازار سهام امريكا، اروپا و آسيا به دليل نگراني جهاني در مورد بحران بدهي كاهش يافت.

به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، شاخص بازار سهام امريكا روز سه شنبه كاهش يافت زيرا شاخص S&P 500 (شاخصي كه تغييرات سهام 500 شركت برتر بازار سهام امريكا را ثبت مي كند) به دليل افزايش نگراني در مورد گسترش بحران بدهي اروپا و به توافق نرسيدن قانون گذاران امريكايي در مورد كاهش كسري بودجه اين كشور، بزرگترين كاهش دو روزه خود از ماه مارس (9 اسفند تا 11 فروردين) تا كنون را تجربه كرد.
با كاهش بازده اوراق قرضه دولتي ايتاليا و اسپانيا، شاخصهاي موسسه جي.پي مورگان و بانك مريل لينچ امريكا بيش از 2/3 درصد كاهش يافتند كه اين امر ارزش سهامهاي مورد محاسبه در
S&P 500 را به بيشترين مقدار از اول ژوئن (11 خرداد تا 9 تير) تا كنون كاهش داد.
تمامي 10 شاخص صنعتي
S&P 500 روز سه شنبه حداقل 7/0 درصد كاهش را تجربه كردند.
اندازه شاخص
S&P 500 در ساعت چهار بعد از ظهر امروز در نيويورك با 8/1 درصد كاهش به يك هزار و 49/319 رسيد كه پايين ترين مقدار اين شاخص از 29 ژوئن (هشت تير) تا كنون است.
متوسط شاخص صنعتي داوو جونز نيز روز سه شنبه 44/151 واحد يا 2/1 درصد كاهش يافت و به 12 هزار و 75/505 رسيد.
شاخص بازارهاي سهام اروپا نيز بيشترين كاهش خود در هفت هفته اخيررا تجربه كردند كه با كاهش ارزش سهام بانكها و موسسات بيمه به دليل تهديد گسترش بحران بدهي يونان به اقتصادهاي بزرگتر اروپا (شامل ايتاليا و اسپانيا)، شروع شد.
شاخص سهام
Stoxx Europe 600 كه تغييرات سهام 600 شركت برتر اروپا را ثبت مي كند، در ساعت چهار و 30 دقيقه روز سه شنبه در لندن 4/1 درصد كاهش يافت و به 9/269 رسيد.
شاخص بازارهاي سهام آسيا نيز به دليل به توافق نرسيدن قانون گذاران امريكايي براي كاهش كسري بودجه اين كشور و نگراني از گسترش بحران بدهي يونان به اقتصادهاي بزرگتر اروپا، روز سه شنبه كاهش يافت.
شاخص
MSCI آسيا و اقيانوسيه در ساعت 12 و 45 دقيقه روز سه شنبه در توكيو با 8/1 درصد كاهش به40/134 رسيد.


تاریخ خبر: 900421
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی