جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

کسب رتبه هشتم ایران در جهان درخصوص ذخایر مس

مديرعامل شركت ملي صنايع مس:

ايران رتبه هشتم جهان در ذخاير مس را كسب خواهد كرد

تهران- مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران اعلام كرد: با اكتشافات جديد انجام شده، ايران رتبه هشتم جهان از نظر دارا بودن ذخاير مس را در سال جاري كسب خواهد كرد.

اردشير سعدمحمدي در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادي ايرنا گفت: در اكتشافات جديدي كه امسال در بخش مس انجام شده به نتايج بسيار خوبي دست يافته ايم كه منجر به تغيير رتبه ايران در جهان خواهد شد.
وي سپس افزود: هم اكنون ما رتبه 9 جهان را در بخش ذخاير مس دارا هستيم كه اميدواريم در سال جاري رتبه هشتم جهان در اين بخش را به خود اختصاص دهيم.
سعدمحمدي با بيان اينكه نام معدن جديدي كه داراي ذخايرمس بسيار خوبي است و اخيرا كشف شده بزودي اعلام خواهد شد، افزود: امسال با 92 هزار متر حفاري ركورد بي نظيري نسبت به سال گذشته ثبت شد ضمن اينكه با برنامه ريزي انجام شده در سال جاري150 هزار متر حفاري اكتشافي صورت مي گيرد كه به طور قطع ذخايرجديدي را به ذخاير مس كشور اضافه خواهد كرد.
مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران تاكيد كرد در حال حاضر براي افزايش مس كاتدي از 200 به 700 هزار تن بيش از هفت هزار و 400 ميليارد تومان سرمايه گذاري در بخش مس انجام شده كه كار بسياري بزرگي است به نحوي كه سرمايه گذاري انجام شده تمام پروژه ها را در برگرفته و اين پروژه ها به طور همزمان در حال اجرا هستند.
سعدمحمدي با بيان اينكه در سال 90 پنج معدن و هشت طرح جديد راه اندازي مي شود، گفت: نخستين اين طرح ها تا پايان اين هفته افتتاح مي شود كه شامل يك كارخانه كنسانتره 15 هزار تني در سرچشمه و يك كارخانه مربوط به تيكنر شماره پنج همين طرح مربوط به طرح فيلتراسيون است.


تاریخ خبر: 900427
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی