دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

افزايش 5/14 درصدي تجارت ايران با جهان

تهران- رئيس كل گمرك ايران از افزايش 5/14 درصدي تجارت ايران با جهان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش  ايرنا از روابط عمومي گمرك ايران،عباس معمارنژاد گفت: ارزش مبادلات تجاري ايران با ساير كشورها در مدت ياد شده با 2 ميليارد و 997ميليون دلار افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم 23 ميليارد و 730 ميليون دلار رسيد.
وي بابيان اينكه اين رقم سال گذشته 20 ميليارد و 733 ميليون دلار بوده است، عمده دليل افزايش مبادلات تجاري ايران با ساير كشورها را رشد 91/43 درصدي صادرات غيرنفتي كشور در سه ماهه نخست امسال عنوان كرد.
وي گفت: صادرات غيرنفتي با احتساب ميعانات گازي در اين مدت به 10 ميليارد و يك ميليون دلار رسيد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 91/43 درصد رشد نشان مي‌دهد.
معمارنژاد افزود: وزن اين ميزان صادرات غيرنفتي كشور 18 ميليون و 490 هزار تن بود كه 53/15 درصد افزايش يافته است.
رئيس كل گمرك ايران درخصوص ميزان واردات گفت:در سه ماهه نخست سالجاري 8 ميليون و 182 هزار تن انواع كالا به ارزش 13 ميليارد و 729 ميليون دلار وارد كشور شده كه اين ميزان واردات به لحاظ وزن 01/26 درصد و از نظر ارزش40 صدم درصد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كاهش يافته است.
**اقلام عمده صادراتي
به گفته ي معمارنژاد در اين مدت عمده‌ترين كالاهاي صادراتي كشور به ترتيب پروپان مايع شده به ارزش 576 ميليون دلار و سهم ارزشي 72/7 درصد،ساير گازهاي نفتي و هيدروكربورهاي گازي شكل مايع شده به ارزش 566 ميليون دلار و سهم ارزشي 59/7 درصد و بوتان مايع شده به ارزش 368 ميليون دلار و سهم ارزشي 93/4 درصد بوده است.
**اقلام عمده وارداتي
همچنين در مدت ياد شده شمش از آهن و فولاد غيرممزوج به ارزش 672 ميليون دلار عمده‌ترين كالاي وارداتي كشور بود.
پس از آن نيز به ترتيب دانه ذرت دامي به ارزش 280 ميليون دلار و روغن خام سويا به ارزش 250 ميليون دلار عمده‌ترين كالاهاي وارداتي را به خود اختصاص داده‌اند.
**عمده‌ترين كشورهاي واردكننده و صادركننده
معمارنژاد همچنين درخصوص عمده‌ترين خريداران كالاهاي ايراني گفت: در سه ماهه نخست امسال چين با واردات يك ميليارد و 345 ميليون دلار عمده‌ترين واردكننده كالاهاي ايراني بود و پس از آن نيز كشورهاي امارات متحده عربي، عراق، هند و سنگاپور قرار دارند.
به گفته ي رئيس كل گمرك ايران امارات متحده عربي، چين، آلمان، جمهوري كره و تركيه نيز به ترتيب عمده‌ترين كشورهاي صادركننده كالا به ايران در مدت ياد شده بودند.


تاریخ خبر: 900427
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی