سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

پرورش ماهي در قفس

براي توسعه طرحهاي پرورش ماهي در قفس در دريا مصمم هستيم

بندر انزلي- وزير جهاد كشاورزي گفت: براي توسعه طرح پرورش ماهي در قفس در دريا مصمم هستيم.

صادق خليليان در جريان سفر يكروزه به گيلان و در حاشيه بازديد از توسعه طرح پرورش ماهي در قفس واقع در جفرود بندر انزلي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پرورش ماهي در قفس در دريا يكي از طرحهايي است كه براي حمايت از جامعه صيادي در درياي شمال و سواحل جنوبي به صورت پايلوت انجام گرفته است.
خليليان، با تاكيد بر نتايج اوليه خوب از اجراي اين طرح در جنوب، خاطرنشان ساخت: با نهايي كردن نتايج اين پايلوت از سال 91 مي توان اين طرح را در تمام سواحل و عمق درياي مازندران و خليج فارس و درياي عمان عملياتي كرد.
وي حفظ ذخائر دريايي ،سود آوري بالا و اشتغالزايي را از مزاياي اين طرح عنوان و خاطر نشان كرد: جامعه صيادي مي توانند بدون هيچ محدوديتي اين فعاليت را انجام دهند.
وزير جهاد كشاورزي پيش بيني كرد:براساس مصوبات دولت وپي گيريهاي نماينده هاي استان و مجلس، در اعتبارات امسال حدود 60 ميليارد تومان جهت مديريت و ساماندهي پره هاي صيادي پيش بيني شده است.
وي ادامه داد: با تاييد و ابلاغ بودجه اين اعتبارات اختصاص مي يابد.
وي در ادامه از در نظر گرفتن بسته كامل حمايت از صيادان در شمال و جنوب براي رفع مشكلاتشان خبر داد.
به گزارش ايرنا،بر اساس مطالعات صورت گرفته در 320 كيلومتر نوار ساحلي گيلان، ظرفيت توليد 200 هزار تن پرورش ماهي در قفس وجود دارد.
در قبال اين ظرفيت توليد 80 هزار نفر به طور مستقيم يا غيرمستقيم مشغول به كار مي شوند و انقلابي در آبزي پروري در استان صورت گرفته و به قطب آبزي پروري تبديل خواهيم شد.
در اين طرح پايلوت دو گونه فيل ماهي و ماهي آزاد به ظرفيت 80 تن شامل 30 تن ماهي خاوياري ( فيل ماهي) و 50 تن ماهي آزاد پرورش داده مي شود.
قفس ها از جنس پلي اتيلن بوده و 90 درصد ساخت آن بومي است و در حدود سه كيلومتري بعد از ساحل نصب مي شود.
مدت زمان كامل در نظر گرفته شده براي نتيجه بخشي طرح دو سال است ولي بعد از يك سال مي توان ارزيابي هاي اوليه را براي آن انجام داد. كد/3


تاریخ خبر: 900427
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی