چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بزرگترين مركز تحقيقات كيوي كشور در آستارا ايجاد مي شود

وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد؛

آستارا ـ وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد: با ارايه تسهيلات ويژه ، بزرگترين مركز تحقيقات محصول كيوي كشور در شهرستان آستارا ايجاد مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، صادق خليليان در بازديد از نخستين باغ كيوي استان گيلان در شهرستان آستارا گفت: اين مركز تحقيقاتي پايه با همكاري بخش خصوصي و توسط قديمي ترين باغدار كيوي در شهرستان آستارا راه اندازي مي شود.
وي با اشاره به ايجاد نخستين باغ كيوي گيلان در شهرستان آستارا با 22 سال قدمت در فضايي به مساحت 2 هكتار معروف به باغ كيوي ماهوتي افزود: اين مركز تحقيقاتي به منظور مطالعات كارشناسي ايجاد باغات كيوي در شمال و همه مناطق مستعد كشور در كنار قديمي ترين باغ كيوي استان گيلان داير مي شود.
خليليان اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزي مصمم است براي راه اندازي مراكز تحقيقاتي مربوط به توليد و صنايع وابسته كشاورزي تسهيلات ويژه اي به محققان بخش خصوصي ارايه كند.
وي بيان كرد: شهرستان آستارا ظرفيت منحصر بفردي در زمينه توليد و صادرات محصول كيوي دارد كه بايد با بهره گيري از يافته هاي مراكز تحقيقاتي ، از اين ظرفيت به منظور بهينه سازي فرايند توليد و افزايش محصول با هدف صادرات استفاده شود.
وي اضافه كرد: در مجموع غرب استان گيلان به خصوص شهرستانهاي تالش و آستارا طي سالهاي اخير در زمينه كشت ، توليد و صادرات محصول كيوي موفق عمل كرده و شايسته حمايت ويژه دولتي است.
وي اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزي در نظر دارد با ارايه تسهيلات به كيوي كاران، كاشت باغات كيوي را در غرب گيلان گسترش داده و بخش خصوصي را وارد فرايند توليد اين محصول مهم و اقتصادي كند.
به گزارش ايرنا، در جريان بازديد كوتاه وزير جهاد كشاورزي از باغات كيوي شهرستان آستارا تعدادي از باغداران و كشاورزان منطقه نيز در ديدار با وي، مشكلات خود را بيان كرده و خواستار مساعدت وزير جهاد كشاورزي در حل مسايل حوزه توليد محصولات كشاورزي خود شدند.ك/3


تاریخ خبر: 900427
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی