چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نیاز مواد غذایی

وزير جهادكشاورزي :

92 درصد نياز غذايي كشور در داخل توليد مي شود

آستارا ـ وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد : ايران جهش قابل ملاحظه اي در توليد محصولات كشاورزي داشته به طوري كه هم اكنون 92 درصد نياز غذايي كشور در داخل توليد مي شود.

صادق خليليان در سفر به شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود : توليدات كشاورزي ايران طي سالهاي پس از انقلاب رشد چشمگيري يافته و از 25 ميليون تن در سال 57 به بيش از 127 ميليون تن در سال زراعي گذشته رسيده است .
وي گفت : وزارت جهاد كشاورزي مصمم است تا با اعمال سياست ها و اجراي برنامه هاي حمايتي و ترويجي ، در طول برنامه پنجم توسعه ، ميزان توليد محصولات كشاورزي را به 150 ميليون تن در سال برساند .
وي بيان كرد: مسوولان كشور اهتمام وِيژه اي به خودكفايي در عرصه كشاورزي و تامين امنيت غذايي داخلي دارند و در اين زمينه يكدلي كم نظيري بين همه اركان كشور ديده مي شود .
خليليان اظهار داشت : هم اكنون زندگي روزمره 23 ميليون نفر معادل 35 درصد از جمعيت كشور ، به طور مستقيم به امور كشاورزي گره خورده و درآمد آنها از توليد انواع محصولات و فرآورده هاي كشاورزي تامين مي شود .
وي سهم بخش كشاورزي در نرخ اشتغال كشور را بيش از 23 درصد اعلام كرد و گفت : اين بخش سهم مهمي در صادرات غيرنفتي كشور دارد به طوري كه سال گذشته ميزان صادرات محصولات كشاورزي 32 درصد افزايش داشته و واردات انواع محصولات كشاورزي نيز 30 درصد نسبت به سال قبل از آن كاهش يافته است .
وزير جهاد كشاورزي همچنين افزود: بخش كشاورزي ايران در عرصه صادرات ، داراي قابليت هاي فراواني است به طوري كه توليدات محصولات كشاورزي ايران به 60 كشور دنيا صادر مي شود.
به گزارش ايرنا ، صادق خليليان وزير جهاد كشاورزي در جريان سفر كوتاه خود به شهرستان آستارا ، ضمن بازديد از باغات كيوي اين شهرستان با تعدادي از باغداران و كشاورزان منطقه نيز ديدار كرده و دستورات لازم براي حل مسايل حوزه توليد محصولات كشاورزي منطقه را صادر كرد.ك/3 


 


تاریخ خبر: 900427
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی