دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نیاز مواد غذایی

وزير جهادكشاورزي :

92 درصد نياز غذايي كشور در داخل توليد مي شود

آستارا ـ وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد : ايران جهش قابل ملاحظه اي در توليد محصولات كشاورزي داشته به طوري كه هم اكنون 92 درصد نياز غذايي كشور در داخل توليد مي شود.

صادق خليليان در سفر به شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود : توليدات كشاورزي ايران طي سالهاي پس از انقلاب رشد چشمگيري يافته و از 25 ميليون تن در سال 57 به بيش از 127 ميليون تن در سال زراعي گذشته رسيده است .
وي گفت : وزارت جهاد كشاورزي مصمم است تا با اعمال سياست ها و اجراي برنامه هاي حمايتي و ترويجي ، در طول برنامه پنجم توسعه ، ميزان توليد محصولات كشاورزي را به 150 ميليون تن در سال برساند .
وي بيان كرد: مسوولان كشور اهتمام وِيژه اي به خودكفايي در عرصه كشاورزي و تامين امنيت غذايي داخلي دارند و در اين زمينه يكدلي كم نظيري بين همه اركان كشور ديده مي شود .
خليليان اظهار داشت : هم اكنون زندگي روزمره 23 ميليون نفر معادل 35 درصد از جمعيت كشور ، به طور مستقيم به امور كشاورزي گره خورده و درآمد آنها از توليد انواع محصولات و فرآورده هاي كشاورزي تامين مي شود .
وي سهم بخش كشاورزي در نرخ اشتغال كشور را بيش از 23 درصد اعلام كرد و گفت : اين بخش سهم مهمي در صادرات غيرنفتي كشور دارد به طوري كه سال گذشته ميزان صادرات محصولات كشاورزي 32 درصد افزايش داشته و واردات انواع محصولات كشاورزي نيز 30 درصد نسبت به سال قبل از آن كاهش يافته است .
وزير جهاد كشاورزي همچنين افزود: بخش كشاورزي ايران در عرصه صادرات ، داراي قابليت هاي فراواني است به طوري كه توليدات محصولات كشاورزي ايران به 60 كشور دنيا صادر مي شود.
به گزارش ايرنا ، صادق خليليان وزير جهاد كشاورزي در جريان سفر كوتاه خود به شهرستان آستارا ، ضمن بازديد از باغات كيوي اين شهرستان با تعدادي از باغداران و كشاورزان منطقه نيز ديدار كرده و دستورات لازم براي حل مسايل حوزه توليد محصولات كشاورزي منطقه را صادر كرد.ك/3 


 


تاریخ خبر: 900427
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی