سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش مهاجرت به كشورهاي صنعتي در پي بحران اقتصادي جهاني

تهران- يافته هاي يك گزارش جديد نشان مي دهد ميزان مهاجرت به كشورهاي صنعتي در پي بحران اقتصادي جهاني كه از سال 2008 آغاز شد به شدت كاهش يافته است.

به گزارش ايرنا، روزنامه آمريكايي وال استريت ژورنال امروز (چهارشنبه) نوشت: نرخ مهاجرت به 34 كشور صنعتي عضو سازمان همكاري و توسعه در سال 2009 نسبت به سال قبل آن 7 درصد كاهش يافته است.
توماس ليبيگ، يكي از محققان همكار در تهيه اين مطالعه مي گويد: كاهش تقاضاي نيروي كار بر روند آزادانه مهاجرت تاثير گذاشته است.
كاهش نرخ مهاجرت به ويژه در كشورهايي شديد بوده است كه اقتصاد آنها به دليل بحران اخير به شدت با ركود مواجه شده است. براي نمونه، ميزان مهاجرت به اسپانيا 18 درصد كاهش يافته است كه اين امر به دليل ركود شديد بخش ساخت و ساز است.
ليبيگ برآورد كرد نرخ بيكاري بين مهاجران اسپانيايي حدود 30 درصد باشد.
ايرلند نيز با افت 42 درصدي مهاجران در سال 2009مواجه بود.
ايرلند يكي از كشورهاي عضو سازمان همكاري و توسعه اقتصادي است كه پيش از آغاز ركوداقتصادي شاهد بيشترين جريان ورود مهاجران بود است.
علاوه بر اين، ميزان مهاجرت در آمريكا نيز در سال منتهي به 30 سپتامبر 2009 در مقايسه با سال قبل 3 درصد كاهش داشته است.


تاریخ خبر: 900427
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی