پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

آشفتگي بازار بورس بر اثر بحران بدهي ها در اروپا

آشفتگي بازار بورس بر اثر بحران بدهي ها در اروپا

تهران بالارفتن ميزان بدهي هاي كشورهاي منطقه يورو و كاهش قيمت واحد پول اين منطقه، عامل ترس و آشفتگي و در نهايت كاهش ارزش بورس در اروپا شده است.
به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني بي بي سي، شرايط چنان بحراني است كه سقوط ارزش يورو در برابر فرانك سوييس به يك ركورد جديد دست يافته و سهام بانك هاي بزرگ اروپا از جمله رويال بانك اسكاتلند در يك نصف روز تا چهار درصد با كاهش مواجه شده است.
بحران شروع شده تاكنون باعث به تعطيلي كشاندن هشت بانك اروپايي شده 16 بانك ديگر در آستانه بسته شدن قرار داده است.
رهبران كشورهاي منطقه يورو همچنان به دنبال راه كارهاي تازه اي هستند تا بتوانند سروساماني به اقتصاد كشورهاي بحران زده از جمله يونان بدهند كه در معرض سقوط قرار گرفته است.
در همين حال آنجلا مركل رهبر آلمان از بخش خصوصي به عنوان يك عامل مهم براي مشاركت در خروج اروپا به ويژه كشورهاي عضو منطقه يورو از بحران كنوني مالي ياد كرده است.
‌ژان كلود تريشت مدير بانك مركزي اتحاديه اروپا نيز از دولت مردان اروپايي درخواست كرده است كه همگي آنها براي پشت سرگذاشتن بحران كنوني هم صدا شوند.


تاریخ خبر: 900429
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی