یکشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نرخ بيكاري اسپانيا درپايان سه ماهه دوم سال 02/21درصد خواهد بود

نرخ بيكاري اسپانيا درپايان سه ماهه دوم سال 02/21درصد خواهد بود

مادريد - تحليلگران اقتصادي بين المللي و انجمن شركتهاي بزرگ اشتغال موقت در اسپانيا در گزارشي پيش بيني‌ مي‌ كنند كه اگر جامعه فعال اين كشور رشد نكند نرخ بيكاري در پايان سه ماهه دوم سال جاري به 02/21 درصد خواهد رسيد و 50 هزار نفر از تعداد بيكاران كاسته خواهد شد.
بنا بر گزارش ايرنا، اين آمار در شرايطي منتشر شده كه قرار است نرخ رسمي‌ بيكاري در روز 29 ژوئيه (7 مرداد) از سوي مركز ملي آمار اسپانيا اعلام شود.
پيش بيني ياد شده همچنين حاكي است كه نرخ بيكاري اسپانيا در سه ماه نخست سال جاري به 3/21 درصد رسيده كه بالاترين نرخ بيكاري در تاريخ اين كشور و بيشترين آمار بيكاري در اتحاديه اروپا است.
خبرگزاري اروپا پرس اسپانيا به نقل از اين گزارش همچنين نوشت:‌ اشتغال در اسپانيا در سه ماه دوم سال 16/1 درصد افزايش خواهد يافت كه معادل 110 هزار شاغل خواهد بود و به اين ترتيب تعداد افراد شاغل را به 26/18 ميليون نفر افزايش خواهد داد.
اين گزارش از سوي ديگر اعلام مي‌ دارد كه نرخ بيكاري و تعداد پرداخت كنندگان بيمه تامين اجتماعي نشان مي‌ دهند كه سال جاري با نرخ بيشتري از بيكاري نسبت به سال گذشته ميلادي كه 1/20 درصد بود ، به اتمام خواهد رسيد.
تحليلگران و انجمن ياد شده يادآور شده اند كه به رغم اينكه در ماه ژوئن 67 هزار و 858 نفر از شمار بيكاران كاسته شده اما نكته منفي‌ كاهش شمار پرداخت كنندگان بيمه تامين اجتماعي است كه از تعداد آنها پنج هزار و 612 نفر كاسته شده است.
ارايه دهندگان اين پيش بيني ها بر اين باورند كه از تخريب موقعيت هاي شغلي‌ جلوگيري شده است هرچند مي گويند كه اين مورد نشان نمي‌ دهد كه در كوتاه مدت بهبود عظيم و مثبتي صورت بگيرد.


تاریخ خبر: 900501
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی