شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كنفرانس خبري اكسپوي 2010 شانگهاي

رئيس اتاق ايران و چين در جمع خبرنگاران؛

نخستين حضور بخش خصوصي ايران در اكسپوي 2010

880125hot.expoرئيس اتاق ايران و چين گفت: اكسپوي 2010 شانگهاي از بعد ايران‌شناسي حائز اهميت است.
به گزارش روابط عمومي اتاق ايران، «اسدالله عسگراولادي» در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت اكسپوي 2010 يادآور شد: 96 كشور در اكسپوي شانگهاي شركت مي‌كنند و ايران نيز فضاي 2 هزار و 100 متري در اين نمايشگاه در اختيار دارند. 
  رئيس اتاق ايران و چين اكسپو را پديده جهاني دانست و افزود: بين سازمان نمايشگاه‌ها و اتاق ايران وچين قراردادي بسته شد تا بخش خصوصي بتواند براي اولين بار مديريت بخش تجاري غرفه ايران را بر عهده گيرد و كالاهاي سنتي كشورمان را در معرض نمايش قرار دهد.
وي با اشاره به بازديد 75 تا 95 ميليون نفر از پديده اكسپو در طول 6 ماه يادآور شد: در بخش تجاري اين نمايشگاه پسته، خشكبار، صنايع دستي، شيريني‌ها و نوشيدني‌هاي سنتي و فرش نفيس ايراني در معرض نمايش گذاشته خواهد شد.
عسگراولادي در ادامه از برگزاري نمايشگاه سيانگ‌چي در مركز ارومچي براي عرضه كالاهاي ايراني همزمان با  نمايشگاه اكسپو خبر داد.
وي در پاسخ به سؤالي درباره روابط تجاري ايران و چين گفت: پيش‌بيني مي‌شود كه در سال 89 با توجه به بالا رفتن قيمت نفت و افزايش قيمت ميعانات گازي و پتروشيمي ميزان صادرات ايران به چين به بالاي 22 ميليارد دلار افزايش يابد.
وي افزود: مانع بازدارنده براي افزايش صادرات ايران به چين در سال جاري، احتمال هدفمند كردن يارانه‌ها و بالا رفتن قيمت تمام شده كالاها خواهد بود كه موجب مي‌شود نتوانيم براي فروش و صادرات با ديگر كشورها رقابت كنيم.
عسگراولادي تعديل نرخ ارز را يكي از عوامل افزايش صادرات دانست و يادآور شد: اگر از نرخ واقعي ارز استفاده شود در سال 89 صادرات كاهش پيدا نخواهد كرد.
وي با اشاره به اراده دو دولت ايران و چين براي توسعه مبادلات تجاري تصريح كرد: اگر قيمت نفت كاهش پيدا نكند در 5 سال آينده روابط تجاري ايران و چين به 50 ميليارد دلار مي‌رسد.
«مجيدرضا حريري» نايب رئيس اتاق ايران و چين نيز اكسپو را يك پديده بين‌المللي دانست و گفت: شركت بين‌المللي نمايشگاه‌هاي ايران متولي اصلي اين رويداد است و «ستاد اكسپو» كه متشكل از سازمان‌هاي مختلف است فضاي نمايشگاهي ايران را پوشش مي‌دهند.
وي از ارائه كالاهاي سنتي مرتبط با فرهنگ ايران در غرفه تجاري اكسپوي 2010 خبر داد و گفت: بخش خصوصي در قسمت تجاري غرفه ايران فعال است و بايد توانمندي‌هاي خود را در اين نمايشگاه عرضه كنيم.
حريري افزود: پيش‌بيني مي‌شود حداقل 10 ميليون نفر از غرفه ايران بازديد كنند و تلاش خواهيم كرد كه اين تعداد را به 2 برابر افزايش دهيم و در طول 6 ماهه برگزاري اكسپوي 2010 بيش از 2 هزار نفر از اتاق‌هاي بازرگاني به اين نمايشگاه اعزام خواهد شد.
گفتني است، اكسپوي 2010  با شعار شهربهتر، زندگي بهتر از 11 ارديبهشت امسال تا 9 آبان‌ماه به مدت 6 ماه در شانگهاي چين برگزار خواهد شد.
200 شركت‌كننده از كشورهاي جهان در اين نمايشگاه حضور خواهند داشت و پيش‌بيني مي‌شود كه بيش از 70 ميليون نفر از كل جهان از اين اكسپو بازديد كنند.تاریخ خبر: 890130
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی