پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نگرانی اروپایی ها از گسترش بحران اقتصادی
90درصد اروپايي ها نگران گسترش بحران اقتصادي يونان هستند
تهران - بر اساس يك نظرسنجي، نزديك به 90 درصد از اروپايي ها نگران گسترش بحران اقتصادي يونان، ايرلند و پرتغال به سراسر قاره سبز هستند.
موسسه افكارسنجي فرانسوي ايفوپ در آخرين نظرسنجي خود در اواخر ژوئن 2011 با موضوع افكار عمومي اروپا در قبال بحران يورو كه بين شهروندان فرانسه، آلمان، انگليس، اسپانيا و ايتاليا انجام شد، موضوع بحران اقتصادي در يونان را محور بحث قرار داد.

به گزارش ايفوپ؛ اسپانيايي ها، ايتاليايي ها و بعد از آن ها مردم فرانسه معتقدند كه كشورشان طي ماه ها و يا سال هاي آينده به بحران مالي كه اكنون گريبانگير يونان، ايرلند و پرتغال شده، دچار خواهد شد، بنابراين لازم است تا در اين زمينه به دولت يونان كمك شود.

بر اساس نتايج اين نظرسنجي، كشورهاي اروپايي و يا عضو اتحاديه اروپا كه موافق كمك به يونان هستند، وضعيت مالي شكننده تري نسبت به ديگر كشورها دارند، زيرا بر اين باورند كه ممكن است در آينده اي نزديك، خود نيز به اين حمايت نياز پيدا كنند. در عين حال، انگليسي ها و آلماني ها معتفدند كشورشان كه تلاش هاي بسياري در جهت رسيدن به استانداردهاي جهاني در زمينه اقتصاد انجام داده، نبايد هزينه اشتباهات دولت يونان را بپردازد.
نتايج نظرسنجي اخير ايفوپ نشان مي دهد اسپانيا و ايتاليا دو كشوري هستند كه از نظر اقتصادي شرايط آسيب پذيرتري نسبت به ديگر كشورهاي عضو اتحاديه اروپا دارند.
بر اساس نظرسنجي اين مؤسسه فرانسوي، تمايل به كنار گذاشتن يورو، در ميان طبقه متوسط در اروپا بيشتر به چشم مي خورد؛ به طوري كه در ميان پرسش شوندگان، كارگران فرانسوي و آلماني از گروه هايي هستند كه به دليل از بين رفتن قدرت خريد و نيز افزايش هزينه هاي روزمره حاصل از تغيير واحد ارز رايج كشور خود به ارز واحد اروپا(يورو)، بيش از ديگران لطمه ديده اند.


تاریخ خبر: 900508
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی