جمعه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ظرفیت بالای ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی

ظرفیت بالای ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی


خبرگزاري غيرمتعهدها:
ايران با ظرفيت هاي بالاي خود ركورد جديدي در جذب سرمايه هاي خارجي كسب كرده است
كوالالامپور - خبرگزاري غيرمتعهدها روز پنجشنبه در گزارشي با اشاره به آمارهاي جهاني درباره افزايش قابل جذب سرمايه گذاري خارجي از سوي جمهوري اسلامي ايران، نوشت: ايران ركورد جديدي در جذب سرمايه گذاري خارجي كسب كرده است.
به گزارش ايرنا از مالزي، اين خبرگزاري در ادامه با اشاره به گزارش هاي موسسه توسعه و تجارت سازمان ملل (آنكتاد) نوشت: گزارش هاي مجامع بين المللي تاييدكننده شكسته شدن ركورد سرمايه گذاري خارجي در ايران است.
اين خبرگزاري مي افزايد: موسسه تجارت و توسعه سازمان ملل (آنكتاد) اعلام كرده كه سرمايه گذاري مستقيم خارجي در ايران در سال 2010 ركورد جديدي را ثبت كرده و به رقم 6/3 ميليارد دلار رسيده است.
خبرگزاري غيرمتعهدها در ادامه مي افزايد: گزارش سرمايه گذاري جهاني آنكتاد نشان مي دهد در حالي كه در بسياري از كشورها سرمايه گذاري خارجي كاهش يافته، روند سرمايه گذاري مستقيم خارجي در ايران نسبت به سال قبل از آن افزايش يافته است.
بر اساس اين گزارش، سرمايه گذاري خارجي در ايران در سال 2010 نسبت به سال 2009 بيش از 20 درصد رشد داشته است.
خبرگزاري رسمي مالزي (برناما) نيز درگزارشي نوشته است: گزارش آنكتاد بيانگر آن است كه در دوره 2008 تا 2010سرمايه گذاري مستقيم خارجي در ايران 139 درصد رشد داشته است و از 6/1 ميليارد دلار به 6/3 ميليارد دلار رسيده است.
برناما در گزارش خود افزوده است: اين در حالي است كه روند سرمايه گذاري مستقيم خارجي در كشورهاي منطقه از جمله امارات، عربستان، قطر و كويت در سال گذشته كاهش يافته است.
ايران از جمله معدود كشورهايي است كه در سال گذشته شاهد افزايش روند سرمايه گذاري مستقيم خارجي بوده است.
برناما همچنين مي افزايد: گزارش آنكتاد نشان مي دهد موقعيت ايران در رتبه هاي جهاني تجارت بين الملل 13 رده صعود كرده است كه اين موفقيتي بزرگ براي اقتصاد ايران محسوب مي شود.


تاریخ خبر: 900508
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی